Blog

Otel Mobilyası

Otel mobilyası, ziyaretçilerin konforla istirahat edebilmelerini sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmalıdır. Günümüzde her tarzdan otelin ihtiyaçlarını karşılayabilecek mobilya türleri üretiliyor olmakla birlikte bazı oteller için özel tasarımlar kullanılır. Otel mobilyalarında konfor kadar tasarım ve malzeme kalitesi de önemlidir. Misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması, konforla dinlenebilmeleri ve estetik açıdan tatmin olabilmeleri adına otel mobilyalarının kritik bir önemi vardır. Ayrıca mobilyalar, otelin prestijine ve imajını da önemli ölçüde etkiler.

Butik Otel Mobilyaları

Butik otel mobilyaları, butik oteller için özel olarak geliştirilmiştir. Kendine özgü konsepte sahi olan butik oteller için özel olarak tasarlanan mobilyalar, kaliteyi şıklıkla birleştirir. Butik otel mobilyalarında şıklık ve estetik kadar konforda önemlidir. Dolayısıyla mobilyaların konfor açısından yeteri kadar tatmin edici olması gerekir.

Butik oteller için mobilya tercihinde bulunurken ilk olarak gözetilmesi gereken durum, tasarımın nasıl olacağıdır. Otelin genel konseptine uygun ve otel imajını en iyi yansıtan tasarımlara yönelim gösterilmelidir. Burada mobilyaların renginden desenlerine, ölçülerinden  malzemesine kadar birçok belirleyici vardır.

otel mobilyası

Otel Mobilyası Fiyatları

Otel mobilyaları fiyatları  model ve tasarıma göre değişir. Ayrıca otelin özel bir konsepte sahip olması durumunda, tasarımların da tamamen özgün olması gerekir. Yüksek standartta hizmet sağlamayı hedefleyen otellerin, kendi konseptlerini ifade etme konusunda tüm detaylara dikkat etmeleri son derece önemlidir.

Aynı zamanda birçokları için otel tercihinde bulunurken mobilya ve dekorasyonun nitelikleri de önemlidir. Otelin genel imajını oluşturan dekorasyon ve mobilyalar, tercih edilme sebebidir. Bu noktada butik otellerin, klasik, modern avangard, minimalist, geleneksel gibi dekorasyon tarzlarını benimseyerek hareket etmesi mümkündür.

Otel Mobilyası Tasarımları

Otelin genel konsepti kadar odaların tasarımları da tercih edilme sebeplerindendir. Özellikle günümüzde otel tercih ederken odaların konforu ve tasarımı her zaman en dikkat çekici unsurdur. Dolayısıyla otellerin genel konseptlerinin yanı sıra otel odası tasarımları yaparken de oldukça özen göstermeleri gerekir.

Otel odası tasarımlarında en çok dikkat edilmesi gereken durum, otelin genel konseptinin en iyi şekilde yansıtılmasıdır. Tekil ve bütüncül bir imaj oluşturmak, otelin marka haline dönüşmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Ayrıca imaj ve tasarım çalışmalarının yan sıra konfora da önem verilmelidir. Konfor, misafirlerin otellerden en temel beklentisidir.

Otel Odası Dekorasyonu Fiyatları

Otel odalarının dekorasyonları, birçok farklı klasik dekorasyon stiline göre değişir. Aynı zamanda farklı ve özgün tarzlar da yine genel konseptte denenebilmektedir. Otel odalarının dekorasyon çalışmalarında maliyetler tercih edilecek konsepte göre farklılık gösterir. Günümüzde birçok farklı otel odası dekorasyonu stili bulunurken her bir stil farklı maliyetler içerir.

Klasik ya da modern dekorasyon fikirleri son dönemde otellerin en yaygın olarak tercih ettiği otel odası tasarımlarıdır. Bu tasarımlar, maliyet açısından da diğer özel tasarımlara göre daha düşük maliyetlidir. Özel tasarımlarda otelin genel imajını yansıtan özgün detaylara yer verilmesi ve çoğunlukla otele özel olarak tasarlanarak imal edilmesi fiyatların daha yüksek olmasının temel sebebidir.

Lobi Mobilya

Otellerde en çok dikkat çeken bölüm lobilerdir. Misafirlerin ve ziyaretçilerin otelle ilk tanımasını gerçekleştirdiği lobilerin özel bir tasarıma, dikkat çeken bir konsepte ve konforlu yapısal özelliklere sahip olması gerekir. Bu kapsamda lobi mobilya tasarımı, doğru ve uygun bir tarzla geliştirilmelidir. Detaylara yüksek düzeyde özen gösterilmeli ve öncelikli hedef konforla şıklığın bütünleşmesi olmalıdır. Tüm otel mobilyası ihtiyaçlarınız için Ofistim ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi talep edebilirsiniz.