Blog

Otel Oda Mobilya

Otel Mobilyaları Üreticileri

Otel Oda Mobilya konusunda Ofistim Mobilya olarak oldukça iddialıyız. Otel Oda Mobilya huzurlu, estetik ve konforlu alanların oluşmasını sağlar. İşletmeler için misafirlerin rahatlığı her şeyden önemlidir. Bu durum, otel odalarının dekore edilmesinde birçok hususun ön planda tutulmasını zorunlu kılar. Otel odalarının ferah bir görünüme sahip olması, misafirlerin talep ettikleri ilk husustur. Bunun yanı sıra odada bulunan mobilyaların işlevsel olması, odada tercih edilen renkler, mobilyaların ergonomik bir tasarıma sahip olması; misafirlerin dikkatini çeken hususlar arasında yer alıyor. Başarılı bir otel odası tasarımı, işletmelerin daha çok kişiye hitap etmesini mümkün kılmaktadır. Peki ama otel oda mobilya nasıl olmalıdır?

Otel Oda Mobilya

Otel odalarının tasarımında genellikle lüks eşyalar yer alır. Bu durum, misafirlerin rahatlığı açısından bir hayli önemlidir. Odada bulunan eşyaların her biri amaca hizmet etmelidir. Bunun yanı sıra mobilyaların işlevsel olması, küçük bir alanın çok daha efektif bir şekilde kullanılmasını sağlar. Son dönemlerde gösterişli odaların yerine sade tasarıma sahip odalar tercih edilmektedir. Beyaz, krem rengi, mavi gibi soft renkler kullanılarak alanın ferah görünmesi sağlanır. Bunun yanı sıra odada tercih edilen dolap, misafirlerin bütün eşyalarını alabilecek büyüklükte olmaktadır. Yatak alanlarında farklı tasarımların ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Her şeyden önce yatak konforlu ve ergonomik olmalıdır. Klasik ya da modern detaylara sahip yataklar tercih edilebilir. Burada önemli olan, genel konseptle uyumlu eşyaların tercih edilmesidir. Yatakların yan kısımlarında kullanılacak komodinler, misafirlerin telefon gibi önemli eşyalara zahmetsiz bir şekilde ulaşmasını sağlar. Bunların yanı sıra halı, aksesuar gibi detaylar da otel odası tasarımlarında önemli bir yere sahiptir. Otel odalarının misafirlerin isteklerine uygun bir şekilde dekore edilmesi, işletmenin kısa sürede çok daha fazla kişiye hitap etmesi anlamına gelir. Bu nedenle tasarım büyük bir titizlikle yapılmalıdır.

Otel odası mobilyalarında dikkat çeken birçok tasarım fikri vardır. Bunlardan bir tanesi de butik otel oda mobilyaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Minimal bir tasarımı mümkün kılan butik oteller, çok daha az odaya sahip işletmeler olarak tanımlanır. Küçük alanların daha geniş ve ferah görünmesi için tercih edilecek her bir eşyanın önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. İşlevsel mobilyalar, daha az yer kaplamakla birlikte geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu sayede küçük ve dar alanların daha işlevsel bir görünüm elde etmesini sağlar. Mavi, beyaz gibi ferah renklerin odanın genelinde kullanılması; misafirlerin kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlar. Hem kullanılan mobilyalar hem de tercih edilen renklerin, butik otel oda tasarımların önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ziyaretçiler otel odasında birçok farklı türde mobilyaya gereksinim duyar. Ayrıca her odada mutlaka bir dolap, yatak, makyaj masası vardır. Bunun yanı sıra otelin genelinde de farklı mobilyaların ihtiyaç dahilinde olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraver otel odası mobilyaları kapsamında, ön plana çıkan mobilyaları genel hatlarıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Koltuk ve sohbet takımları
  • Berjer
  • Duşakabin ya da küvet
  • Dresuar
  • Avize

otel oda mobilya

Bu ve bunun gibi pek çok ürün ya da mobilya, otel odalarının ihtiyaç listeleri arasında yer alıyor. Otel odası mobilyaları kapsamında kalite her zaman ön planda tutulmalıdır. Bunun yanı sıra mobilyaların estetik ve şık bir görünüme sahip olması da önemlidir. Ofistim, otel odası dekorasyonu için birbirinden özel mobilyalara ev sahipliği yapıyor. Bizlerle iletişime geçerek sizlere sunduğumuz mobilyalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayırca işletmenize modern bir dokunuş katabilirsiniz. Otel oda mobilyası, ziyaretçilerin konforla istirahat edebilmelerini sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmalıdır. Günümüzde her tarzdan otelin ihtiyaçlarını karşılayabilecek mobilya türleri üretiliyor olmakla birlikte bazı oteller için özel tasarımlar kullanılır. Otel mobilyalarında konfor kadar tasarım ve malzeme kalitesi de önemlidir. Misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması, konforla dinlenebilmeleri ve estetik açıdan tatmin olabilmeleri adına otel mobilyalarının kritik bir önemi vardır. Ayrıca mobilyalar, otelin prestijine ve imajını da önemli ölçüde etkiler.

Mobilya Fiyatları ve Tasarımları

Otel mobilyaları fiyatları  model ve tasarıma göre değişir. Ayrıca otelin özel bir konsepte sahip olması durumunda, tasarımların da tamamen özgün olması gerekir. Yüksek standartta hizmet sağlamayı hedefleyen otellerin, kendi konseptlerini ifade etme konusunda tüm detaylara dikkat etmeleri son derece önemlidir. Aynı zamanda birçokları için otel tercihinde bulunurken mobilya ve dekorasyonun nitelikleri de önemlidir. Otelin genel imajını oluşturan dekorasyon ve mobilyalar, tercih edilme sebebidir. Bu noktada butik otellerin, klasik, modern avangard, minimalist, geleneksel gibi dekorasyon tarzlarını benimseyerek hareket etmesi mümkündür.

Otelin genel konsepti kadar odaların tasarımları da tercih edilme sebeplerindendir. Özellikle günümüzde otel tercih ederken odaların konforu ve tasarımı her zaman en dikkat çekici unsurdur. Dolayısıyla otellerin genel konseptlerinin yanı sıra otel odası tasarımları yaparken de oldukça özen göstermeleri gerekir. Otel odası tasarımlarında en çok dikkat edilmesi gereken durum, otelin genel konseptinin en iyi şekilde yansıtılmasıdır. Tekil ve bütüncül bir imaj oluşturmak, otelin marka haline dönüşmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Ayrıca imaj ve tasarım çalışmalarının yan sıra konfora da önem verilmelidir. Konfor, misafirlerin otellerden en temel beklentisidir. Otel odalarının dekorasyonları, birçok farklı klasik dekorasyon stiline göre değişir. Aynı zamanda farklı ve özgün tarzlar da yine genel konseptte denenebilmektedir. Otel odalarının dekorasyon çalışmalarında maliyetler tercih edilecek konsepte göre farklılık gösterir. Günümüzde birçok farklı otel odası dekorasyonu stili bulunurken her bir stil farklı maliyetler içerir.

Klasik ya da modern dekorasyon fikirleri son dönemde otellerin en yaygın olarak tercih ettiği otel odası tasarımlarıdır. Bu tasarımlar, maliyet açısından da diğer özel tasarımlara göre daha düşük maliyetlidir. Özel tasarımlarda otelin genel imajını yansıtan özgün detaylara yer verilmesi ve çoğunlukla otele özel olarak tasarlanarak imal edilmesi fiyatların daha yüksek olmasının temel sebebidir.

Ofistim Hakkında

Ofistim Mobilya devlet kurumları da dahil olmak üzere, geniş kitlelere hitap etmektedir. Çalışmalarımız arasında; dekorasyon, otel mobilyaları, ofis mobilyaları, hastane mobilyaları ve okul mobilyaları gibi geniş tasarımlarımız yer almaktadır. Çalışma dolapları, toplantı masaları, dolaplar, balkonlar, paneller, otel grupları, sehpalar, yataklar, VIP makam koltukları, kanepeler, bilgisayar masaları, eğitim ürünleri, metal ürünleri, kompakt arşiv sistemleri üreten Ofistim Mobilya, yurt dışı ve Türkiye sektöründe çok sayıda kaliteli ve estetik ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Her bir ürün için garanti sertifikası bulundurmakla birlikte kaliteden asla taviz vermemektedir. Kalite sertifikası bulunan ürünlerimizi en üst seviyeye taşımak adına AR-GE merkezimiz ile dünya standartlarında testlerden geçirmekteyiz.

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi, sunuş biçimimizi kurumsal değerlerimiz yönlendirir. Operasyonlarımızın temelini oluşturan bu değerler, başarımızın ana faktörleridir ve tüm organizasyon ve üretim aşamalarında korunur. Yaptığımız her işte OFİSTİM çalışanının uymakla yükümlü olduğu değerlerimiz, global şartlara uygun olarak belirli aralıklarla yenilenmektedir. Hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda paylaştığımız, ödün vermediğimiz ve OFİSTİM’in özünü oluşturan değerlerimizi şöyle sıralıyoruz;

Dürüstlük
Saygı
Sürekli Gelişim
Değişim Yöntemi
Kalite
Çalışanlarımız
Ekip Çalışması
Sosyal Sorumluluk
Müşteri Memnuniyeti
Mükemmeliyet
Verimlilik

Özellikle ürün tasarımı yaparken estetiğe önem veren firmamız, kaliteden taviz vermeden hızlı ve seri olarak müşteri taleplerini karşılamaktadır. Kesinlikle kaliteden taviz vermeyen Ofistim, üretimden pazarlamaya kadar her aşamada hep en iyisi olmayı hedeflemektedir. Gücünü müşterisinden alan Ofistim, pazarlama sürecinde her zevke hitap edecek geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu güç ve inançla her geçen gün Türkiye ve dünya sektöründe dev adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Ayrıca Ofistim Mobilya, alışılmışın dışında modern çizgiler ile benzersiz tasarım ve hizmet kalitesi sunmaktadır. Bu hizmetlerini ulusal ve uluslararası rekabet ortamında, müşteri talepleri doğrultusunda karşılamaktadır. Modern çizgilerin klasik dokunuşlarla dansını ortaya koyan Ofistim Mobilya, zarafetin öncüsü olarak ilk tercih edilen marka olmayı hak etmektedir. En büyük referansı, daha önce imzasını attığı projeler olan firmamız ile hayalini kurduğunuz her tasarıma ulaşmanız Ofistim ile mümkün.

OFİSTİM’in hedefi ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi standardının gereklerini yerine getiren, diğer yönetim fonksiyonları ile birlikte planlanarak geliştirilen, müşteri ihtiyaçlarına cevap veren, etkili ve yeterli bir kalite sistemini kurmak, sürdürmek ve sürekli geliştirmektir. Proseslerimizin her evresinde ölçülebilir geliştirmeler sağlamak, yenilikçi ve rekabetçi bir çizgide olmak, sistemleri sürekli iyileştirmek, ürünlerimizde ve insan kaynaklarımızda gelişimin sürekliliğini sağlamak, sürekli iyileştirmeyi bir yaşam biçimi olarak benimsemek, ilerleyen teknolojiyle hareket etmektir.