Blog

Otel Odası Tasarımları Ofistim

otel odası tasarımları ofistim

Otel Odası Tasarımları Ofistim huzurlu, estetik ve konforlu alanların oluşmasını sağlar. İşletmeler için misafirlerin rahatlığı her şeyden önemlidir. Bu durum, otel odalarının dekore edilmesinde birçok hususun ön planda tutulmasını zorunlu kılar. Otel odalarının ferah bir görünüme sahip olması, misafirlerin talep ettikleri ilk husustur. Bunun yanı sıra odada bulunan mobilyaların işlevsel olması, odada tercih edilen renkler, mobilyaların ergonomik bir tasarıma sahip olması; misafirlerin dikkatini çeken hususlar arasında yer alıyor. Başarılı bir otel odası tasarımı, işletmelerin daha çok kişiye hitap etmesini mümkün kılmaktadır. Peki ama otel odası tasarımları nasıl olmalıdır? Ayrıca otel odası dekorasyon fiyatlarıyla ilgili neler söylenebilir?

Otel Odası Tasarımları Ofistim Nasıl Olmalı?

Otel odalarının tasarımında genellikle lüks eşyalar yer alır. Bu durum, misafirlerin rahatlığı açısından bir hayli önemlidir. Odada bulunan eşyaların her biri amaca hizmet etmelidir. Bunun yanı sıra mobilyaların işlevsel olması, küçük bir alanın çok daha efektif bir şekilde kullanılmasını sağlar. Son dönemlerde gösterişli odaların yerine sade tasarıma sahip odalar tercih edilmektedir. Beyaz, krem rengi, mavi gibi soft renkler kullanılarak alanın ferah görünmesi sağlanır. Bunun yanı sıra odada tercih edilen dolap, misafirlerin bütün eşyalarını alabilecek büyüklükte olmaktadır. Yatak alanlarında farklı tasarımların ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Her şeyden önce yatak konforlu ve ergonomik olmalıdır. Klasik ya da modern detaylara sahip yataklar tercih edilebilir. Burada önemli olan, genel konseptle uyumlu eşyaların tercih edilmesidir. Yatakların yan kısımlarında kullanılacak komodinler, misafirlerin telefon gibi önemli eşyalara zahmetsiz bir şekilde ulaşmasını sağlar. Bunların yanı sıra halı, aksesuar gibi detaylar da otel odası tasarımlarında önemli bir yere sahiptir. Otel odalarının misafirlerin isteklerine uygun bir şekilde dekore edilmesi, işletmenin kısa sürede çok daha fazla kişiye hitap etmesi anlamına gelir. Bu nedenle tasarım büyük bir titizlikle yapılmalıdır.

Butik Otel Mobilyası

Butik Otel Mobilyası

Butik Otel Oda Tasarımları

Otel odası tasarımlarında dikkat çeken birçok tasarım fikri vardır. Bunlardan bir tanesi de butik otel oda tasarımları olarak karşımıza çıkmaktadır. Minimal bir tasarımı mümkün kılan butik oteller, çok daha az odaya sahip işletmeler olarak tanımlanır. Küçük alanların daha geniş ve ferah görünmesi için tercih edilecek her bir eşyanın önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. İşlevsel mobilyalar, daha az yer kaplamakla birlikte geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu sayede küçük ve dar alanların daha işlevsel bir görünüm elde etmesini sağlar. Mavi, beyaz gibi ferah renklerin odanın genelinde kullanılması; misafirlerin kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlar. Hem kullanılan mobilyalar hem de tercih edilen renklerin, butik otel oda tasarımların önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Otel Odası Tasarımları Ofistim

Özellikle ziyaretçiler otel odasında birçok farklı türde mobilyaya gereksinim duyar. Ayrıca her odada mutlaka bir dolap, yatak, makyaj masası vardır. Bunun yanı sıra otelin genelinde de farklı mobilyaların ihtiyaç dahilinde olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraver otel odası mobilyaları kapsamında, ön plana çıkan mobilyaları genel hatlarıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Koltuk ve sohbet takımları
  • Berjer
  • Duşakabin ya da küvet
  • Dresuar
  • Avize

Bu ve bunun gibi pek çok ürün ya da mobilya, otel odalarının ihtiyaç listeleri arasında yer alıyor. Otel odası mobilyaları kapsamında kalite her zaman ön planda tutulmalıdır. Bunun yanı sıra mobilyaların estetik ve şık bir görünüme sahip olması da önemlidir.

Ofistim, otel odası dekorasyonu için birbirinden özel mobilyalara ev sahipliği yapıyor. Bizlerle iletişime geçerek sizlere sunduğumuz mobilyalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayırca işletmenize modern bir dokunuş katabilirsiniz.