Blog

Eğitim Mobilyaları

Okul Mobilyaları Ankara

Eğitim mobilyaları, eğitim kurumlarında kullanılan mobilyaların genel adıdır. Sandalye, masa, dolaplar başta olmak üzere birçok mobilya türü bu kategoridedir. Öğrencilerin derslik içerisinde çok daha konforlu bir şekilde eğitim görebilmeleri, kullanılan mobilyalarla doğrudan alakalıdır.

Öğrenciyi merkeze alan kurumlar, eğitim mobilyaları için belirli bir bütçe ayırmaktadır. Ergonomik tasarıma sahip mobilyalar, öğrencilerin derse çok daha iyi adapte olabilmesini mümkün kılar. Hem öğretmen hem de öğrencilerin ihtiyaçları dahilinde üretilen eğitim mobilyalarının farklı tür ve modellere sahip olduğu bilinmektedir.

Okul sıraları, mobilya aksesuarları, masalar, bekleme grubu, dolaplar ve daha fazlası; kategori içerisinde değerlendirilen genel başlıklardır. Eğitim mobilyalarında sağlamlık oldukça önemlidir. Sirkülasyonun yoğun olduğu eğitim kurumlarında kullanılan mobilyalar, darbelere karşı dayanıklı olmalıdır.

Bunun yanı sıra mobilyalar canlı renklerde olmalıdır. Ayrıca öğrencilerin kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlamalıdır. Öğrenci merkezli eğitimi benimseyen kurumlar için bu hususların her biri önceliklidir. Kaliteli ve dayanıklı okul mobilyaları, kurumların öğrencilere verdikleri değerin de bir göstergesidir. Peki eğitim mobilyası olarak değerlendirilebilen ürün grupları nelerdir?

Eğitim Mobilyaları

Eğitim Mobilyaları

Eğitim Mobilyaları Çeşitleri

Özellikle okul mobilyası üreticileri, taleplere uygun bir üretim sürecini benimser. Genellikle okullarda sıra, sandalye, masa gibi ürünlere ihtiyaç duyulsa da bazı kurumlar, farklı ürünlere de ihtiyaç duyar. Bu durum, özel üretimleri de zorunlu kılar. Talepler birbirinden farklı olsa da “eğitim mobilyası” içerisinde genel olarak aşağıdaki kategoriler yer alır;

  • Sıralar
  • Sandalyeler
  • Mobilya Aksesuarları
  • Masalar
  • Bekleme Grubu
  • Dolaplar
  • Akustik Duvar ve Tavan Panoları

Sıralar genel itibarıyla tekli ya da çiftli bir şekilde satılır. Bunun yanı sıra müzik sırası, resim sırsı gibi özel amaçlarla üretilen sıralar da bulunmaktadır. Çoğu sırada tekerlek sistemi bulunur. Bu sayede sıralar, sınıf içerisinde rahatlıkla hareket ettirilebilir. Hem öğrenci hem de öğretmen konforu adına önemli olan sandalyeler, eğitim mobilyası kategorisinde yer alan bir diğer ürün başlığıdır. Hareketli, sabit sandalyenin yanı sıra konferans salonlarında kullanılan konferans sandalyeleri de bulunmaktadır. Ayrıca eğitim mobilyası içerisinde değerlendirilen bir diğer ürün grubu da mobilya aksesuarlarıdır. Bir sınıfın olmazsa olmazları arasında yer alan çalışma tahtaları, kaliteli malzemelerden üretilmelidir. Bunun yanı sıra nota sehpası, renkli çalışma kutuları başta olmak üzere birçok ürün; mobilya aksesuarları içerisinde değerlendirilir. Belirtilen mobilyaların yanı sıra dolap, bekleme grubu, tavan panoları da eğitim kurumlarında ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alır.

Okul Mobilyası Üreticileri

Okul mobilyası üreticileri, ihtiyaçlar dahilinde farklı model ve renkte mobilya üretir. Kurum için ihtiyaç duyulan mobilyalarda kalite her zaman ön planda tutulmalıdır. Dayanıklı, sağlam ve kaliteli mobilyalar, uzun süreli kullanımı olanaklı hale getirecektir. Ürünlerin kalitesinin yanı sıra tasarımı da bir hayli önemlidir. Özellikle öğrencilerin kendilerini rahat ve huzurlu hissedecekleri alanlar oluşturmak, eğitimi direkt olarak etkileyen bir husustur. Bu nedenle mobilya alımında kalite ve tasarım her zaman öncelikli olmalıdır.

Okul Mobilyaları Fiyatları

Okul mobilyalarında çeşitli parametreler fiyatları doğrudan etkiler. Her şeyden önce ürünlerin içerisinde yer aldığı kategori birbirinden farklıdır. Bunun yanı sıra üründe kullanılan malzeme, ürünün tasarımı ve daha pek çok husus; fiyatların değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Okul mobilyası fiyatları önemli olmakla birlikte her zaman kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Bu sayede satın alınan ürünler uzun süre kullanılarak mobilya masrafı minimuma iner.

Ofistim, genç ve dinamik kadrosuyla sizlere en iyi okul mobilyalarını çok özel fiyatlarla sunar. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Üstelik talep ettiğiniz ürünlere zahmetsiz bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.