Blog

Modern Çalışma Masaları

modern çalışma masaları

Modern çalışma masaları çalışanların ve öğrencilerin gün içerisinde en fazla vakit geçirdiği alandır. Çalışma masası geleceğe yönelik vizyon belirlemede, hayal kurmada, yoğun tempolu çalışmalarda, önemli kararlar alınmasında ve benzeri olaylarda kişilere eşlik eden bir eşyadır. Dolayısıyla bu denli önemli bir misyonu olan çalışma masası, çalışanların ya da öğrencilerin hayatında oldukça değerli bir yere sahiptir. Kişiye en uygun modern çalışma masası, en doğru çalışmaların ve kararların alınması açısından faydalı bir eşya olmaktadır. Çalışma masasına oturulduğunda, yapılacak iş bakımından bedensel ve zihinsel açıdan kişinin kendisini rahat hissetmesi gerekmektedir. Konforlu ve kullanışlı bir modern çalışma masası, yapılan çalışmanın verimli olmasında oldukça etkilidir. Çalışma masası seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk unsur yüksekliktir. Çalışma masasının yüksekliği, kişinin bedeninin duruşunu belirlemektedir. Sandalyeye oturulduğunda çalışma masası yüksekliğinin alçak olması durumunda, kişinin bedeni kambur bir duruş sergileyecektir. Çalışma masasının yüksekliğinin fazla yüksek olması durumunda ise kişinin çalışması sırasında fazla yorulmasına sebep olacaktır. Dolayısıyla kişiler çalışma masası seçiminde; fiziksel açıdan rahatsızlık çekmemek adına sandalye ile yükseklik oranına, kol seviyesine dikkat etmelidir.

Modern Çalışma Masaları

Etrafımızdaki çoğu eşyanın olduğu gibi çalışma masasının da kişinin zihninde bıraktığı bir etki bulunmaktadır. Çalışma masasından memnun olmayan, isteklerine, tarzına ve hayallerine hitap etmeyen bir kişinin verimli çalışması söz konusu değildir. Dolayısıyla görülebilir ki çalışma masası kişinin yaşamı üzerinde oldukça etkili bir eşyadır. Bu anlamda modern çalışma masası, fonksiyonel niteliği ile kişinin daha rahat çalışmasını sağlayacaktır.       Çalışma masasının rengi de seçiminde belirleyici bir unsurdur. Çalışma masasının renginin duvar renginin karşıtı bir renk olması; masanın ve üzerindekilerin ortamda çok daha dikkat çekmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra masanın renginin kişinin üzerindeki etkisini de göz ardı etmemek gerekmektedir. Genel olarak kırmızı renginin kişilerde karamsarlık ve yorgunluk yaptığı bilinmektedir. Dolayısıyla modern çalışma masası seçiminde düz, sade, açık ve mat renklerin çoğunlukla tercih edildiği görülmektedir. Öğrencilerin ya da çalışanların, kendilerine en uygun nitelikteki çalışma masasını seçmesi, motivasyon ve verimlilik açısından önemlidir.

Modern çalışma masaları, adından da anlaşılabileceği üzere çalışmaya dayalı işlerde kullanılmak üzere üretilen modern ve aktüel masaları ifade etmektedir. Çalışma masaları genel olarak eğitim alanlarında, ticari ortamlarda ve ofislerde çalışma yapmak amacıyla hizmet veren eşyalardır. Çalışma masasının, bir takım fonksiyonel niteliklerinin olması, kullanıcısına rahatlık sağlamanın yanında motivasyonunu da arttırıcı etki yapmaktadır. Örnek vermek gerekirse, bir öğrencinin ders çalışma faaliyetini yerde iki büklüm şekilde yapmasından edinilecek verim oldukça düşük olacaktır. Ancak ilgili öğrencinin rahat bir çalışma masasında yapacağı çalışma diğerine oranla çok daha verimli olacaktır. Dolayısıyla eğitim bağlamında, iyi bir çalışma masası; başarının oluşmasındaki faktörlerden biri olabilmektedir. Çalışma masaları, ofiste ya da evde, çalışanların ya da öğrencilerin üzerinde en çok vakit geçirdiği eşyalardır. Dolayısıyla kişinin kendisine en uygun, konforlu bir çalışma masası tercih etmesi çok önemlidir.

Modern yönetici ofis tasarımı

Modern yönetici ofis tasarımı

Modern Çalışma Masaları Nasıl Olmalıdır?

Çalışma masaları, eğitimden ofise, ticaretten eve her ortama ve sektöre hitap edebilen bir eşya olup söz konusu sektörlerde çalışma masalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla ilk olarak çalışma masasının kullanım amacının ne olacağı belirlenmelidir. Örnek vermek gerekirse, bir öğrencinin dersleri için ihtiyaç duyduğu çalışma masası ile bir mühendislik ofisinin projeleri için gereken çalışma masası aynı değildir. Bundan dolayı ilk şart, çalışma masasının kullanım amacına uygun fonksiyonel nitelikler barındırmasıdır. Kullanıcının kitaplarla sıklıkla içli dışlı olması durumunda, çalışma masasının kitaplık detayı içermesi önemli bir kolaylık olacaktır.

Aynı zamanda çalışma masanın dolap, çekmece detayına sahip olması; evrak, notlar ve benzeri gereçlerin düzenli bir şekilde bulundurabilmesi için yararlı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra çalışma masaları bakımından renk ayrıntısı da oldukça önemlidir. Kullanıcılar, renklerin kendileri üzerindeki etkilerini doğru tahlil etmeli ve uygun renklere sahip çalışma masası seçmelidir. Örnek vermek gerekirse, genel olarak kırmızı renk uyarıcı niteliğe sahip olduğu için motivasyon düşüklüğüne neden olmakta ve verimli çalışmayı engellemektedir. Dolayısıyla çalışma masalarının çoğunlukla göz yormayan, sade, mat ve işlevsel bir model seçilmesi; daha yararlı olmaktadır. Bu anlamda üretilmiş özel ürünlerimiz bulunmakla birlikte sizin tasarladığınız ürünleri de üretmekteyiz.

Modern çalışma masası, ofislerdeki çalışanların işlerinin çok büyük bir bölümünü gerçekleştirdikleri ofis çalışma masaları ofislerdeki en önemli mobilyalardandır. Bu çalışma masaları tasarlanırken çalışanların esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek nitelikte, kullanışlı, konforlu, şık ürünler olmaları önem taşımaktadır. Ofis çalışma masaları, kaliteli ve uzun ömürlü malzemelerden üretilmiş olup uzun yıllar güvenle kullanılabilir nitelikte ürünlerdir. Ofis çalışma masalarının farklı tarzlarına ve farklı modellerine ulaşmak için Ofistim ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde yer alan örneklere göz atabilirsiniz.

Modern çalışma masası takımı ise ofislerde en sık kullanılan mobilyalardan olan ofis masalarını bütünleyecek nitelikte ürünleri ifade etmektedir. Çalışma masası takımı, bir ofise şıklık kazandırırken ofisin fonksiyonelliğini de arttıran seçeneklerdendir ve bu özellikleri nedeniyle sıkça tercih edilirler. Çalışma masası takımları hakkında detaylı bilgi almak ve çalıma masası takımlarının farklı seçeneklerine ulaşmak için Ofistim ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde yer alan örnekleri inceleyebilirsiniz. Özellikle büro masası, bürolarda sıklıkla kullanılan mobilyalardan biridir. Bürolarda işlerin büyük çoğunluğunun gerçekleştiği büro masaları şık, konforlu ve ergonomik ürünlerdir. Büro masaları çok fazla kullanıldıklarından yıpranmaya dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilirler. Büro masalarının farklı model ve çeşitlerine ulaşmak için Ofistim ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde yer alan örneklerden faydalanabilirsiniz.

Modern Çalışma Ölçüleri

Çalışma masası ölçüleri, ofislerin fiziki özelliklerine ve ofislerin dekorasyon stillerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Masa ölçüleri hakkında detaylı bilgi almak ve ofis masalarının farklı model seçeneklerine ulaşmak için Ofistim ile irtibat sağlayabilirsiniz. Ucuz çalışma masaları, ofislerde tercih edilebilen kullanışlı, şık ve ergonomik ürünlerdir. Özellikle ucuz ofis masalarının detaylı örneklerine ve ucuz ofis masası modellerine ulaşmak için Ofistim ile iletişime geçebilir ve web sitesi üzerinde yer alan örneklerden faydalanabilirsiniz. Çalışma masası fiyatları, ofis masalarının ebatları, modelleri ve üretim malzemelerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ofis masası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Ofistim ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Ofistim, dekorasyon, otel mobilyaları, hastane mobilyaları, okul mobilyaları gibi çok geniş bir ürün tasarlama ve imal etme yelpazesine sahiptir. Modern üretim otomasyon sistemlerini kullanarak geliştirdiği “hızlı üretim & teslimat” iddiasını koruyarak siparişlerini müşterileriyle buluşturmaktadır. Ofistim, kalitesinden %100 emin olacağınız bir firmadır. Hedefi hedefi ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi standardının gereklerini yerine getiren, diğer yönetim fonksiyonları ile birlikte planlanarak geliştirilen, müşteri ihtiyaçlarına cevap veren, etkili ve yeterli bir kalite sistemini kurmak, sürdürmek ve sürekli geliştirmek olan firma bu bağlamda müşterilerine en iyi hizmeti sunabilecek firmalar arasında önde gelmektedir. Ofistim ile ilgili daha detaylı bilgiler almak ve aradığınız kriterde mobilya çeşitlerini görmek için web sitesi üzerinde gezintiye çıkabilir veya iletişim bilgileri üzerinden irtibat sağlayabilirsiniz.