Blog

Ortopedik Ofis Koltuğu

Ortopedik Ofis Koltuğu çalışma şeklimize uygun olmakla birlikte dinamik duruşu desteklemelidir. Bu da çalışma koltuğunun, farklı çalışma pozisyonlarına göre ayarlanabilmesi ve tüm çalışma pozisyonlarda omurgamızı desteklemesi gerektiğini gösteriyor. Çalışma koltuğunuzu seçerken koltuk yüksekliğinin, bel desteğinin, sırt sertliğinin, oturma derinliğinin, boyun desteğinin ya da sırt yüksekliğinin, sırt eğiminin ve kolçaklarının ayarlanabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu özelliklerin yanı sıra çalışma şeklinizi destekleyen bir mekanizmaya ve çalışma alanınıza uygun tekerlek seçeneklerine sahip olmasının da büyük önem taşıdığını unutmamalısınız.

Zamanımızın çoğunu işlerimiz sebebiyle bilgisayarın başında geçiriyoruz. Gün ilerledikçe, yavaş yavaş duruşumuz bozulmaya başlıyor ve yerçekimi vücudumuzu ele geçiriyor. Omuzlarımız ve boynumuz ekrana doğru yöneliyor. Daha rahat bir pozisyona geçmek için üst bedenimizi eğmeye başlıyoruz. Tüm bunlar bazı kaslarımızın kısalmasına ve sıkışmasına, bazılarınınsa gerilmesine ve zayıflamasına sebep oluyor. Bu yüzden pek çoğumuz gün biterken yoğun bel ve boyun ağrısı yaşamaya başlıyoruz. İnsan vücudu düzgün çalışmak ve hastalıklarla mücadele etmek için dengeli bir diyete ve düzenli olarak hareket etmeye ihtiyaç duyuyor. Bütün günü neredeyse hareketsiz bir şekilde, sağlıksız bir çalışma koltuğu üzerinde geçiren çalışanlar içinse sağlıklı yaşam tarzını korumak giderek zorlaşıyor. Vücutta oluşan gerginlik arttıkça ayağa kalkmak ve hareket etmek de acı vermeye başlıyor. Bu yüzden iş ne kadar ön planda olsa da, kolaylıkla odaklanabilmek ve verimli bir şekilde çalışabilmek için vücudumuzun ihtiyaçlarını göz ardı etmememiz gerekiyor. Ortopedik ofis koltuğu ve buna sahip olmanın yanı sıra hem oturarak hem de ayakta çalışmayı destekleyen, yüksekliği ayarlanabilir bir çalışma masası daha aktif ve verimli çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Ortopedik Ofis Koltuğu ve Faydaları

 • *Vücut üzerindeki baskı ve gerginliği azaltır,
  *Gün boyu duruşunuzu korumanıza yardımcı olur,
  *Oturma süresi boyunca belinizi, omurganızı, omuzlarınızı ve boynunuzu destekler,
  *İhtiyaçlarınıza göre ayarlanabilen özelliklere sahiptir,
  *Mola verdiğinizde ya da çalışma pozisyonunuzu değiştirdiğinizde de bedeninizi desteklemeye devam edecek şekilde ayarlanabilir,
  *Omurganın doğal eğrisini destekler.
  *Çalışma koltuğunuzu vücudunuza ve çalışma pozisyonunuza göre ayarlayarak kullanmanız, seçeceğiniz çalışma koltuğu kadar önemlidir. Aksi durumda, çalışma koltuğunuz sağlıklı da olsa bedeninizi doğru bir şekilde destekleyemez.

ortopedik ofis koltuğu

Sağlık Tavsiyeleri

İşte veya okulda günümüzün uzun bir zamanını bilgisayar karşısında koltuklarda geçiriyoruz. İşimiz, vazgeçemediğimiz sosyal medya, bilgisayar oyunları derken bir bakıyoruz ki saatlerdir oturuyoruz. Bu kadar süre hareketsiz kalmak sağlığımız açısından çok da uygun değilken bir de üstüne rahatsız bir bilgisayar koltuğunda oturuyorsak vücudumuz alarm vermeye başlayacaktır. Tutulan boyunlar, ağrıyan beller, şişen ayak bilekleri gibi sorunları göz ardı etmek ilerleyen zamanlarda sağlığımız için büyük sıkıntı oluşturacaktır. Küçük hususlara dikkate ederek bu sorunları yaşamamak veya minimuma indirmek mümkün aslında. Ortopedik ofis koltuğu veya rahat çalışma sandalyesi kullanıyor olsanız bile kesintisiz 30 dakikadan fazla oturur vaziyette kalmayın. Kan dolaşımını sağlamak için ayağa kalkmayı ve 5 dakika yürümeyi unutmayın. Yine sık aralıklarla başınız ve boynunuzu hareket ettirin, kalça kaslarınız esnetecek hareketler yapın. Koltuğunuz boy ve kilonuza uygun değilse vücut yapınızı bozacaktır. Bu nedenle boyunuza ve kilonuza uygun ürünleri tercih edin.

Başınızı koltuğun baş bölümünden farklı bir açıda tutmanız gerekebilir. Bunu yaparken boynunuzu zorlamamak için boyun desteği kullanmalısınız. Otururken omurganızın doğal duruşunu bozmamaya dikkat etmelisiniz. Dik veya daha küçük açılarda uzun süre oturmak omurganızın doğal şeklini zorlar ve bel ağrısına neden olur. 120° ve daha geniş açılarda oturduğunuzda ise ileriye bakmak için boynunuzu sürekli eğik tutmanız gerekir. Sağlığınız için doğru açı 100° – 110° arasındadır. Rahat ofis sandalyesi nasıl olmalı sorusunun en önemli cevaplarından biri oturma açılarıdır, lütfen dikkat edin. Omuz Desteği: Otururken sırtınızı rahatlatmak için gövdenizi döndürüyor olabilirsiniz. Gövdenizi kavrayan bir koltuk kullanmanız bunu engeller. Bel Desteği: Otururken omurganızın doğal kıvrımını korumalısınız. Gerekirse beliniz için destek kullanabilirsiniz. Bütçeniz için ofis koltuk fiyatları önemlidir fakat unutmayın sağlığınız daha da önemlidir. Bozulan vücut sağlığınız için yüksek harcamalar yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Kollarınızı kolçaklara yerleştirirken yere paralel olmalarına dikkat edin. Gerekirse kolçaklarınızın yüksekliğini değiştirin. Bilek, masanın kenarıyla uzun süre baskılanmamalıdır. Ayaklarınızın yere ulaşacağı bir yükseklikte oturmalısınız. Bacaklarınız diz hizasına sıkışmamalı. Eğer doğru yükseklikte oturuyorsanız koltuğunuzu size uyum sağlayacak şekilde ayarlayın. Firmamız sandalye kategorilerinde ölçüler belirtilmektedir. Masaya uzaklığınız vücudunuzun duruşunu etkiler. Koltuğunuzu masanıza doğru mesafede olacak şekilde konumlandırın. Ayakların ayakta dururken sahip olduğu doğal duruşunu otururken de korumanız önemlidir. Ayak bilekleri sürekli baskı altında kalmamalı. Ayaklar yere dik açıyla basmalıdır. Farklı bacak açıları için ayak desteği kullanın.

Ofistim Hakkında

Ofistim Mobilya devlet kurumları da dahil olmak üzere, geniş kitlelere hitap etmektedir. Çalışmalarımız arasında; dekorasyon, otel mobilyaları, ofis mobilyaları, hastane mobilyaları ve okul mobilyaları gibi geniş tasarımlarımız yer almaktadır. Çalışma dolapları, toplantı masaları, dolaplar, balkonlar, paneller, otel grupları, sehpalar, yataklar, VIP makam koltukları, kanepeler, bilgisayar masaları, eğitim ürünleri, metal ürünleri, kompakt arşiv sistemleri üreten Ofistim Mobilya, yurt dışı ve Türkiye sektöründe çok sayıda kaliteli ve estetik ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Her bir ürün için garanti sertifikası bulundurmakla birlikte kaliteden asla taviz vermemektedir. Kalite sertifikası bulunan ürünlerimizi en üst seviyeye taşımak adına AR-GE merkezimiz ile dünya standartlarında testlerden geçirmekteyiz.

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi, sunuş biçimimizi kurumsal değerlerimiz yönlendirir. Operasyonlarımızın temelini oluşturan bu değerler, başarımızın ana faktörleridir ve tüm organizasyon ve üretim aşamalarında korunur. Yaptığımız her işte OFİSTİM çalışanının uymakla yükümlü olduğu değerlerimiz, global şartlara uygun olarak belirli aralıklarla yenilenmektedir. Hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda paylaştığımız, ödün vermediğimiz ve OFİSTİM’in özünü oluşturan değerlerimizi şöyle sıralıyoruz;

Dürüstlük
Saygı
Sürekli Gelişim
Değişim Yöntemi
Kalite
Çalışanlarımız
Ekip Çalışması
Sosyal Sorumluluk
Müşteri Memnuniyeti
Mükemmeliyet
Verimlilik

Ürün tasarımı yaparken estetiğe önem veren firmamız, kaliteden taviz vermeden hızlı ve seri olarak müşteri taleplerini karşılamaktadır. Kaliteden taviz vermeyen Ofistim, üretimden pazarlamaya kadar her aşamada hep en iyisi olmayı hedeflemektedir. Gücünü müşterisinden alan Ofistim, pazarlama sürecinde her zevke hitap edecek geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu güç ve inançla her geçen gün Türkiye ve dünya sektöründe dev adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Ofistim Mobilya, alışılmışın dışında modern çizgiler ile benzersiz tasarım ve hizmet kalitesi sunmaktadır. Bu hizmetlerini ulusal ve uluslararası rekabet ortamında, müşteri talepleri doğrultusunda karşılamaktadır. Modern çizgilerin klasik dokunuşlarla dansını ortaya koyan Ofistim Mobilya, zarafetin öncüsü olarak ilk tercih edilen marka olmayı hak etmektedir. En büyük referansı, daha önce imzasını attığı projeler olan firmamız ile hayalini kurduğunuz her tasarıma ulaşmanız Ofistim ile mümkün.

OFİSTİM’in hedefi ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi standardının gereklerini yerine getiren, diğer yönetim fonksiyonları ile birlikte planlanarak geliştirilen, müşteri ihtiyaçlarına cevap veren, etkili ve yeterli bir kalite sistemini kurmak, sürdürmek ve sürekli geliştirmektir. Proseslerimizin her evresinde ölçülebilir geliştirmeler sağlamak, yenilikçi ve rekabetçi bir çizgide olmak, sistemleri sürekli iyileştirmek, ürünlerimizde ve insan kaynaklarımızda gelişimin sürekliliğini sağlamak, sürekli iyileştirmeyi bir yaşam biçimi olarak benimsemek, ilerleyen teknolojiyle hareket etmektir.