Blog

Hastane Mobilyaları

Hastane mobilyaları günümüzde artan hastane sayıları nedeniyle sık sık ihtiyaç duyulan mobilya türleri arasında yer almaktadır. Hastane mobilyaları, standart mobilyalara göre pek çok farklılık gösterir. Genellikle hastane mobilyaları, hastaların en konforlu şekilde hastalık sürecini atlatmaları için özel olarak üretilmektedir. Hastanede yatan hastalar için pek çok çeşitli hastane mobilyası, günümüzde her modern hastane tarafından kullanılmaktadır. Hasta karyolaları, bireylerin bel ve bacak bölümlerini rahat bir şekilde dinlendirebilmeleri ve bu esnada konforlu bir pozisyona sahip olmaları nedeniyle iki farklı bölgeden bükülebilir mobilyalardır. Bu mobilyalar, otomatik ya da manuel bir şekilde rahatlıkla kontrol edilebilmektedir. Günümüzde pek çok çeşitli hasta karyolasından söz edilebilir. Günümüzde hasta karyolaları ve bu mobilyaların özellikleri şu şekilde belirtilmektedir;

  • İki hareketli hasta karyolaları, hastaların temel ihtiyaçları için baş ve ayak kısmının bükülebildiği karyolalardır,
  • Üçlü hareketli hasta karyolaları, iki hareketli hasta yataklarında bulunan tüm özelliklere rahat bir şekilde karşılar ve ek olarak tüm bölgelerde aşağı-yukarı özelliği sağlar,
  • Dört hareketli hastane yatakları, üç hareketli hasta yataklarında bulunan tüm özelliklere sahiptir ve bu özelliklere ek olarak yatağın ön veya arka bölüme dik olarak konumlanmasını sağlar ve bu tip yataklar genellikle yoğun bakım hastaları için kullanılmaktadır.

Hasta karyolaları, hastanın içerisinde olduğu sağlık sorununa göre farklılık gösterir. Her hasta her zaman aynı hasta karyolasını kullanmamaktadır. Bu durum genellikle hastanın doktoru tarafından önceden belirlenmektedir. Hastanede yatan hastalar için aynı zamanda özel yemek masaları da kullanılmaktadır. Bu sayede, hastane masası, zorlu hastalıklar ile mücadele eden bireylerin temel yaşam ihtiyacı kolay ve konforlu bir şekilde karşılamış olur.

Günlük Olarak Kullanılan Hastane Mobilyaları

Hastane mobilyaları konusunda yalnızca yataklar ve masalardan bahsetmek pek de doğru değildir. Gün içerisinde grip ve benzeri çeşitli hastalıklar nedeniyle hastane veya kliniklere tedavi olmak amaçlı giden bireyler için de çeşitli hastane mobilyalarının üretiminden bahsetmek mümkündür. Bu mobilyalar, hastanelerde sıra bekleyen bireyler için bu sürenin en konforlu şekilde geçirilmesini amaçlamaktadır.

Hastane yataklarının ve masasının aksine gündelik hayat içerisinde kullanılan bu mobilyalar, pek çok farklı kişiye özel üretilmesi sebebiyle çoklu hizmet sunmaktadır. Bu nedenle de bu tip hastane mobilyaları, modern hastanelerin bekleme alanlarında sık sık tercih edilmektedir. Bireyler günümüzde sık sık hastanelerin acil bölümlerini de kullanmaktadır. Modern hastanelerin acil bölümlerinde çeşitli ilaç araçları, sedyeler ve hasta tedavi yatağı gibi çeşitli hastane mobilyaları kullanılmaktadır.

Hastanede Refakatçi Olan Bireyler için Mobilyalar

Günümüzde hasta yakınlarına eşlik eden bireylerin de rahatının düşünülmesi sebebiyle pek çok farklı refakatçi koltuğu türünden bahsetmek mümkündür. Bu ürünler genellikle şu özellikleri barındırır;

  • Vücut yorgunluğuna uyumlu sünger kullanımı,
  • Çekyat özelliği ile sunulan uyku imkanı,
  • Geniş yapısı sayesinde her bireye göre sağlanan uygunluk,
  • Büyük ve yumuşak yastıklar sayesinde uyku ihtiyacının giderilmesi,

ve bu özellikler hastane mobilyaları üreticileri tarafından özenle karşılanır. Refakatçi koltukları, hasta yakınlarına eşlik eden bireylerin gün içerisinde standart bir koltuk olarak kullanılabileceği, gece zamanlarında ise konforlu bir yatak olarak uyku ihtiyacını giderilebileceği mobilyalar olarak üretilmektedir. Bu sayede yalnızca hasta değil, hasta yakınları için de rahat bir ortam imkanı sunulmaktadır.

Firmamız tarafından üretilen hastane mobilyaları, en yüksek kalitede bireyler için en verimli şekilde satışa sunulmaktadır. Firmamız tarafından üretilen hastane mobilyaları fiyatları açısından da oldukça bütçe dostu ve uygun ücret aralıklarına sahiptir. Böylece her birey, konforlu bir hastane sürecine sahip olabilir.

İletişim