Blog

Okul Mobilyaları Fiyatları

Okul Mobilyaları Fiyatları çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim hayatı için oldukça önemlidir. Okullarda eğitim ve öğretimin daha verimli ilerleyebilmesi için kullanışlı ve rahat mobilyalar tercih edilmelidir. Bu kapsamda kaliteli ürünler tercih etmek hem öğrenciler hem öğretmenler hem de okuldaki diğer çalışanlar için faydalı olacaktır. Kaliteli okul mobilyaları sayesinde eğitim kurumlarının ihtiyaç ve vizyonları karşılanır, sağlıklı bir eğitim hayatı geçirmeye destek olunur.

Ülkemizde her okulda bulunması gereken kaliteli okul mobilyaları eğitim hayatını doğrudan etkilemektedir. Çocukların daha iyi sıralarda oturması, daha kullanışlı kitaplıklarda kitaplarını barındırması özel bir durum değil, sıradan bir durum olmalıdır. Çocukların ve gençlerin en rahat olması gereken yer okullarıdır. Okul Mobilyaları Fiyatları

Okullardaki Olmazsa Olmaz Mobilyalar

Okul mobilyaları dediğimiz zaman aklımıza farklı odalarda kullanılan farklı mobilyalar gelebilir. Tüm mobilyaların en büyük ortak noktası kullanışlı, rahat ve kaliteli olmalarıdır.  Mobilyalar arasında ilk olarak akla okul dolabı gelir. Okul dolapları genelde özel okullarda ve dershanelerde bulunur. Küçük küçük sınıf mevcudu kadar tasarlanan dolaplarda en önemli nokta kilit sistemi ve iç hacimleridir.

Dolaplar küçük ama birçok şeyi içlerinde barındırabilmelidir. Okul dolabı kapsamında soyunma dolabı, öğrenci dolabı şeklinde iki farklı model bulunur. Renk ve tasarımlarda genelde her yerde aynıdır. Dolap dışında olmazsa olmaz mobilya okul kitaplık modelleri şeklindedir. Kitaplık mutlaka her sınıfta ve odalarda yer almalıdır, bu sayede karışıklık ortadan kaldırılır. Kütüphane dolapları da bu kategoriye dahil olmaktadır.

Sınıflardaki Okul Mobilyaları

Sınıflarda kullanılan okul mobilyaları klasik okul çalışma masası ve okul sırası şeklindedir. Okul sırası mutlaka rahat olmalıdır, çocuklar tüm gün üstünde oturacakları için bel ve ayaklarını rahat ettirmelidir. Gelişme çağındaki çocuklarda bu nokta oldukça önemlidir, ayrıca boylarına da uygun olmalıdır. Okul sıraları tek ve çift kişilik olacak şekilde ayrılır. Bunların yanı sıra, üniversiteler içerisinde yer alan anfi mobilyaları bulunmaktadır.

Okul çalışma masası ise daha çok öğretmenler içindir. Her sınıfta öğretmenler için çalışma masası bulunur. Rahat hareket edebilmeleri için uygun ebatlarda ve boyda olması gerekir. Çalışma masası etüt sınıfı ya da kütüphane gibi yerlerde de kullanılır. Öğrenciler de sınıf dışında ders çalışmak istedikleri zaman çalışma masalarını kullanabilir ve verimli bir şekilde tekrar yapabilirler.

Okul Sırası İmalatı

Özellikle veliler çocuklarının nasıl bir ortamda eğitim gördüklerini merak ederler. Acaba sınıfta kullanılan sıralar, masalar kaliteli mi? Çocuğum bu sıralarda rahat edebilecek mi? Ergonomik bakımdan uygun mu? Şeklinde sorular kafalarını karıştırabilir, bunun için okul sıraları imalatı konusunu araştırabilirler. Okul sırası imalatında en çok dikkat edilmesi gereken sırtın şekil alması ve duruş bozukluğuna neden olmamasıdır.

Okul sırası imalat aşamasında en çok dikkat edilmesi gereken şey uygun ve kaliteli malzeme kullanmaktır. Sıralar uzun ömürlü olacaksa mutlaka 32*50 profilinde hazırlanmalıdır. Ayrıca iyi bir kaynak yapılmalıdır, o zaman istenilen sağlamlığa ulaşmak mümkün hale gelir. Temizleme ve boyama işlemlerinde ise elektrostatik toz boya kullanılır, daha sonra 250 derecelik fırınlara verilir ve son aşamada fazlasıyla sağlam olması gerekir.

Okul Masası Ölçüleri

Okul mobilyaları üretirken ya da satın alırken en önemli nokta ebatlarıdır. Özellikle okul masa ebatları için belirli rakamlar piyasada kullanılır, bunun dışındakiler çocukların rahat bir gün geçirmesine engel olacaktır. Bu kapsamda ayaklarda 32x50x1,5 mm, ara kayıtta 20x40x1,2 mm, tabla altı ve çanta gözünde ise15x30x1,2 mm ebatları kullanılmalıdır. Okul mobilyalarından olan okul sıraları yani masasının tasarımında tabla, çanta gözü, sac ya da tel sepet de bulunur.

İletişim