Blog

UZMANLAR TARAFINDAN ERGONOMİK ÇALIŞMA KOLTUĞU TAVSİYE

ergonomik çalışma koltuğu tavsiye

Ergonomik çalışma koltuğu tavsiye denilince akla rahat çalışma koltukları gelmektedir. İster evden çalışıyor olun isterseniz ofis ortamında olun günde yedi veya daha fazla saat oturmanın bir vücuda verebileceği baskıyı hissetmeye başlamış olabilirsiniz. Bahsedilen gerginlik daha iyi daha ergonomik bir ofis koltuğuna yatırım yapmaya değip değmeyeceğini merak etmenize neden olduysa, uzmanlara göre cevap kesinlikle evet.

Ergonomik olmayan ofis çalışma koltukları sırt, omuz ve bel ağrısı gibi sorunlara neden olabilir. Uzmanlara göre doğal olmayan bir pozisyonda uzun süre oturuyorsanız size en uygun ergonomik bir çalışma koltuğu seçmelisiniz.

Yine de kendiniz için doğru ve ergonomik ofis koltuğu bulmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü her vücut farklı olduğu için evrensel olarak mükemmel bir model yoktur. Herkese göre rahat ve ergonomik olan bir model size rahat gelmeyebilir. Bununla birlikte, vücut tipiniz veya kişisel tercihleriniz ne olursa olsun, çalışırken sağlıklı bir duruşu korumanızı kolaylaştıracak belirli ofis koltukları türleri vardır.

Ofistim ergonomik çalışma koltukları vücudunuzda uzun vadeli hasarı en aza indirirken düz ve rahat bir şekilde oturmanıza yardımcı olacaktır. Ergonomik çalışma koltuğu da kendinize rahatlık ile uyarlayabileceğiniz mekanizmalar bulunmaktadır.

En İyi Ergonomik Çalışma Koltuğu Tavsiye

İyi ergonomik ofis koltuğu, nötr bir duruşu korumanıza yardımcı olacaktır. Bu duruş ayaklarınız yerde düz, omuzlarınız ve kulaklarınız birbiriyle aynı hizada olacak şekilde oturmak anlamına gelir. Uzman ortopedi doktorları bel ve dizlerde 90 derecelik açılar oluşturmaya çalışın diyorlar. Bu pozisyon herkes için farklılık göstereceğinden, nötr bir duruş bulmanın en iyi yolu mümkün olduğunca ayarlanabilir ergonomik ofis koltuklarıdır. En iyi Ergonomik çalışma koltuğu tavsiye ayarlanabilir bel desteği, ayarlanabilir koltuk yüksekliği ve kolçakların üç farklı boyut seçeneğine sahip olmasıdır. Ofistim ergonomik çalışma koltukları bütün bu özelliklere sahiptir.

Fiyatlar ergonomik olamayan sıradan çalışma koltuklarından biraz pahalı gelse de sağlığınız ve iyiliğiniz için güzel bir yatırımdır.

En Uygun Fiyatlı Ergonomik Çalışma Koltuğu Tavsiye

Standart bir ofis koltuğunu göz önünde bulundurursak en uygun fiyatlı ergonomik çalışma koltuğu tavsiye tabi ki onlardan daha maliyetli olacaktır. Ergonomik ofis koltuklarında en çok tercih edilen model fileli modellerdir. Çünkü fileli ergonomik çalışma koltukları gün boyunca siz pozisyon değiştirdikçe nefes alır, bir nevi bükülür ve sizinle birlikte hareket eder. Bu ergonomik ofis koltuklarının ayarlanabilir kolları, oturma açısı ve bel desteği gibi özellikleri vardır.