Ürünler

Depolama Sistemleri

Metal Arşiv Dolapları

Hastane Mobilyası

Okul Mobilyaları

İletişim Bilgileri

Arşiv Dolabı

Arşiv Dolabı

Kütüphanelerden devlet dairelerine, fabrikalardan hastanelere kadar günümüzde hemen her alanda arşiv dolabına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu anlamda arşiv dolabının kullanım alanı giderek genişlemiştir. Arşiv dolabının ve arşive ilişkin diğer ekipmanların tercihinde göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör bulunmaktadır. Kişilerin, farklı niteliklere sahip arşiv dolabı çeşitleri arasından kendilerine ve kullanmak istedikleri alana en uygun özelliklere sahip arşiv dolabını tercih etmeleri gerekmektedir. Günümüzde kullanım alanı kapsamlı bir şekilde genişlemiş olan arşiv dolapları arasında; metal , endüstriyel , ahşap , çekmeceli, compact veyahut hareketli arşiv dolapları arasından kişiler, arşivleme yapacakları eşyanın niteliğine en uygun özellikteki arşiv dolabını seçmelidir. Arşiv dolabının fiyatları da tercih edilen arşiv dolabının niteliğine ve işlevselliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Arşiv Sistemleri

            Arşiv sistemleri bağlamında en yaygın tercih edilen arşiv dolabı türünün standart, metal endüstriyel arşiv dolapları olduğu görülmektedir. Endüstriyel arşiv dolapları, metalden yapıldıkları için oldukça uzun ömürlü olmaktadır. Dayanıklılık bakımından oldukça elverişli olan metal endüstriyel arşiv dolapları genel olarak büyük boyutlu ve ağır ürünler için tercih edilmektedir. Çok daha güvenli bir arşivleme için çekmece, dolap ve benzeri çeşitli saklama alanlarının bulunduğu arşiv dolaplarının seçildiği görülmektedir. Bu niteliklere sahip arşiv dolapları dosya dolabı olarak da bilinmekte olup sahip olduğu saklama alanları ve kilitleme mekanizması sayesinde daha güvenli bir arşivleme imkânı sunmaktadır.

Aynı şekilde arşiv dolabının işlevselliği baz alınarak hareket ettirilebilir niteliklerdeki arşiv dolapları hareketli arşiv dolapları; compact özelliğe sahip arşiv dolapları ise compact arşiv dolabı olarak anılmaktadır. Yaygın olarak tercih edilenler arasında yer alan compact arşiv dolabları da barındırdığı tekerlekler ve raylı sistem vasıtasıyla hareket ettirilebilir niteliktedir. Compact arşiv dolabı teknik şartnamesine uygun olarak kişilere özgü hazırlanan raylı kompakt dolap fiyatları; barındırdığı özellikler ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

Yorum Bırak