Blog

Yönetici Masası

Yönetici Masası

Modern ofis mobilyaları arasında makam masaları niteliği taşıyan yönetici masaları oldukça değerli bir konumdadır. Şöyle ki, diğer ofis mobilyaları arasında yönetici masaları; ana karakter niteliği arz etmesi sebebiyle dikkat çeken bir eşyadır. Yönetici masaları, ofislerdeki makam takımları arasında olup üst düzey yetkililer tarafından kullanılmaktadır. Dolayısıyla makam takımı takımı olarak da bilinen yönetici masaları; çalışma masası ve benzeri diğer ofis masalarından farklı bir tasarım de dekorasyon gerektirmektedir.

            Oldukça kapsamlı bir sektörel iş alanına hitap eden ofis mobilyalarının genel olarak; bir ofisin dekorasyonunda tasarım, estetik ve alanın niteliklerine göre öne çıkması amaçlanmaktadır. Ofis mobilyaları arasında yapılacak tercihlerde; kurumsal kimliğin en doğru şekilde yansıtıldığı, şık ve özel bir tasarıma sahip, konforlu ve rahat mobilyaların tercih edilmesi yararlı olacaktır.

Buna bağlı olarak da bütün ofiste yer alan mobilyalar ile bir bütünlük arz eden; üst düzey yetkilinin kullandığı yönetici masası da, ana unsur olarak diğer mobilyalarla uyumlu ve kullanışlı olmalıdır.

Yönetici Masası Tercihinde Özen Gösterilmesi Gerekenler

Pek çok yönetici masaları tasarımı arasından hangisinin tercih edileceğine ilişkin; göz önünde bulundurulması ve özen gösterilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Yönetici masası seçiminde özen gösterilmesi gerekenlere uygun hareket edilmesi halinde yönetici masası sahibinden; istenilen verimli ve konforlu bir çalışma ortamının elde edilmesine fayda sağlayacaktır. Bu noktada ilk husus ofiste bulunan diğer mobilyalar ile olan uyumdur.

Yönetici masasının diğer ofis mobilyaları ile uyumlu olması, ofisin bütünlüğü anlamında önemli olup çalışmalardan alınmak istenen verimin de artmasına katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte yönetici masasının bunduğu ofis; insanların girip çıktığı, sıklıkla misafir ağırlanan, görüşmeler yapılan bir ofis olması durumunda, yönetici masası ve makam takımının da bu hususa uygun olarak tasarlanıp dekore edilmesinde yarar bulunmaktadır. Yönetici masası tercihinde özen gösterilmesi gereken bir diğer husus ise çok fonksiyonlu ve işlevsel olmasıdır. Şöyle ki, yönetici masasında dolap, çekmece ve benzeri çok fonksiyonlu, işlevsel saklama alanlarının bulunması, yönetici masasında oluşabilecek yoğunluğu ve dağınıklığı önleyecektir.