Blog

Ranza

Ranza

Ranzalar; geçmişten günümüze çok amaçlı olarak pek çok sektörde kullanılmaktadır. Ranza sistemleri; kullanıldıkları sektöre göre yurt için ranza modelleri; askeri ranza modelleri; yurt tipi ranza modelleri veya şantiye ranza modelleri olarak farklı sektörde kullanılmaktadır. Yine ranza sistemlerinin üretildikleri malzemelerin niteliğine ve işlevselliğine göre kaydıraklı ranza; ahşap ranza veya demir ranza olarak adlandırıldığı da görülmektedir.  Nüfusu fazla olup; bulundukları alan metrekare bakımından küçük olan odalarda; dar odalar için ranza modelleri ve fiyatlarının oldukça popüler eşyalardan olduğu bilinmektedir. Hatta günümüzde ranzalar; ucuz ranza fiyatları içermesinden dolayı kimi misafir yatak odalarında veya çeşitli yurt odalarında kullanıldığı da görülmektedir. 

Ranza Yatak

Ranza yatak; doğru ve alana uygun bir şekilde seçildiğinde; gayet şık; konforu ve eğlenceli bir eşyadır. Bunun yanı sıra ranzalar; aynı odayı paylaşmakta olan çocukların beraber yaşamayı ve paylaşımı öğrendiği bir alanda bulunması dolayısıyla oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Son zamanlarda ranzalardaki dekorasyon; fonksiyon ve tasarımların da gelişim gösterdiği; dolaplarla birleştirilmiş olan ranza; kaydıraklı ranza; şık merdivenler ile desteklenmiş ve daha pek çok işlevselliğin kazandırıldığı ranzalar halen pek çok tasarım firmasının gözünde popüler tarzını korumaktadır. Kişiler her ne kadar piyasa araştırması yaptığında genelde en ucuz ranzalar hangisi diye bir araştırma yoluna gitse de ranza tercihinde göz önünde tutulması gereken pek çok husus bulunmaktadır.

Ranza tercihinde odanın genişliği ve şekli oldukça önemlidir. Genel anlamda ranza; sadece tek kişilik bir yatak alanı kadar bir bölge kapladığı için dar odalara konulabileceği gibi bir algı vardır. Ancak ranza yüzey olarak az bir alan kaplıyor olsa da ciddi manada bir hacme sahip olan bir mobilyadır. Dolayısıyla ranzanın konulacağı alan bakımından; çocukların rahatlıkla ranzanın etrafında dolaşabileceği; vakit geçirebileceği; rahat çıkıp inebileceği bir odaya konulmasında fayda bulunmaktadır. Ranzaya ilişkin bir diğer önemli konu merdivendir. Doğru şekilde dizayn edilmeyen ranza merdivenleri çocukların işlerini güçleştirmenin yanı sıra çeşitli kazalara da sebebiyet verebilmektedir. Bu bakımından; rahat inip çıkılabilen; işlevsel bir merdivene sahip bir ranza tercih edilmesinde yarar vardır.

İletişim