Blog

Otel Mobilyaları

Otel Mobilyaları - 2

Otel Mobilyalarına Neden Dikkat Edilmeli?

Konaklamak için bir otel seçerken, konukların karar vermelerine otel mobilyalarınız yardımcı olacaktır. Otel Mobilyaları, herhangi bir otelin önemli bir parçası olduğu için, otelinizin itibarını ve gelir elde etme fırsatını artırabilir veya kırabilir. Aslında bir otel işletmesinin başarısı otel mobilyalarının konfigürasyonu ile yakından ilgilidir. Otel mobilya tasarımı, iç mekan tasarımı ile birlikte, iç mekan işlevselliğinin ve çevre uyumunun büyüsünü dikkatlice düşünmelidir. İkincisi, farklı otel yıldızı standardı, stil ve kalite gereksinimleri de farklıdır. Otel mobilyaları ağırlıklı olarak otel misafir odası mobilyaları, genel alan gevşek mobilyalar, koridor mobilyaları, restoran mobilyaları, konferans odası mobilyaları vb.’ den oluşur. Otel tasarım stilinin taşıyıcılarından biri olan kaliteli otel mobilyaları, farklı kültürel atmosferi yansıtan ve farklı fonksiyonel hizmetler sunan ana unsurdur. Profesyonel üst düzey özel konuk ağırlama mobilyaları, müşteriler için benzersiz bir otel kültürel atmosferi yakalamaya odaklanır, en incelikli insanlardan insanlara gösterilen özeni yansıtır ve otel mobilyaları otelin iç ortamıyla bütünleşir ve birbirini tamamlar. Üst düzey konaklama mobilyalarının özelleştirilmesi ve tasarımı, bir otelin gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Ustaca yapılmış beş yıldızlı otel mobilya tasarımı, müşterilerin modern eğlence ihtiyaçlarını her zaman karşılayabilir. Otel mobilya tasarımı, bir tarz değil, hayata karşı bir tavır, kişinin iç duygularına giderek daha fazla önem veren ve içinde yaşadığı alanın doğal ortam kadar rahat ve keyifli olmasını uman bir kavramdır.

Otel mobilyalarında, mobilyada kalite unsuru, misafirlere otele giriş yapılan andan itibaren güven duygusu vermelidir. Otelcilik gibi insan ve hizmet unsurunun ön planda olduğu sektörlerde diğer tüm duygu, algı ya da beklentiler güven duygusu üzerine inşa edildiğinden, kalite bu anlamda en önemli kriter olarak öne çıkıyor. Bu noktada kişilere güven duygusu aşılayan ve beklentileri karşılayan otel mobilyaları tercih ediliyor. Otelin vitrini gibi önemli bir özelliği olan otel mobilyalarının kendilerine has bir tarz ya da kimlik taşıması, otelin geneli için oluşan algıda büyük bir önem teşkil ediyor.

Stil Sahibi Rahatlık

Otel Mobilyaları

Otel Mobilyaları – 1

Ofistim otel mobilyaları sayesinde otelin konseptine de yön verilebiliyor. Farklı tasarımlara sahip olan oteller konfor ve hijyen konusunda yarış içindeler. En iyi hizmeti verebilmek için girilen bu gizli yarışta, dekorasyon bazen yarışı kazanmak için etkili bir kriter olabiliyor. Özellikle küçük butik otellerde doğru mobilya seçimi kadar renklerin doğru kullanımı da oldukça önem taşıyor. Bu tarz küçük otellerde otel mobilyası modelleri sade tasarımları ve iç açıcı tonları ile dikkat çekiyor.  Seçilen otel mobilyaları butik otel ruhuna hitap etmesi gerekiyor. Bu yüzden dekorasyon yaparken Avangarde denilen ağır mobilyalardan uzak durmak gerekiyor. Konsepte uygun olabilecek Retro tarz bir seçenek oluşturabilecekken, sade tasarımlı mobilyalar da diğer seçeneği oluşturuyor. Mobilyalar da açık ton ahşap tercih edilebilir. Böylelikle ahşabın sağlığı ve doğası ile iç açıcı tondaki süslemeler yardımıyla misafiriniz üzerinde oldukça güzel bir etki bırakabileceksiniz. Özellikle yatak için kullanılan ahşap sayesinde sıcak ev ortamını yakalayabilirsiniz. Gelen misafirlerinizin hem bedeni hem de ruhu dinlenecek ve tekrar gelmek için ajandalarına not düşeceklerdir.

 

Otel Mobilyaları ve Güvenlik

Otel dekorasyonlarında şıklık ve konfor dışında bir diğer önemli konu da güvenliktir. Çok farklı kültüre sahip insanların geçiş noktası olan otellerde kullanılan eşyaların güvenliği tehdit etmeyecek malzemelerden yapılmış olması önem taşır. Mobilyaların yere sabitlenmiş olması, zarar verecek derecede sert köşeli olmaması, yangına sebebiyet vermemek adına kullanılan kumaşlara dikkat edilmesi de gerekmektedir. Sadece tasarımının değil kilit sistemi ve ses yalıtımı konusunda da iyi olması gerekmektedir.

Otel Mobilyaları Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Oteliniz için otel mobilyaları seçerken alanın m2 büyüklüğünü göz önüne alarak bir fikir oluşturun. Mobilya seçerken şıklıktan öte ayrıca kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Her zaman en pahalısı en kalitelisi değildir, ancak fiyatta bir kalite göstergesi olmalıdır. Her sene yenilenen farklı otel mobilyası modellerinde genellikle aranılan kalitenin yanında mobilyanın kolaylık sağlaması, pratik olmasıdır. Günümüzün stresli iş hayatı, monoton ve yaşam şartlarının zorluğu gibi sebeplerle kimilerimiz senede bir gün bile tatil yapma fırsatını bulamıyor. Bulduğumuzda da bu tatilin tüm stresini atıp, dertlerimizden biraz olsun arınma isteği doğuyor. Bu yüzden otellerde konaklamak isteyen müşterilerin en konforlu işletmeleri tercih etmeleri su götürmez bir gerçek iken, işletmeler için bunu başarmanın yolu da otel için tercih edeceğiniz mobilyalardan geçiyor. İşte bu yüzden işletme sahipleri otelleri için en doğru mobilya seçeneğini tercih etmeleri gerekiyor. Otel için üretilecek mobilyalar, gündelik yaşantılarımızda kullandığımız mobilyalardan farklılık göstermesi zaruri bir ihtiyaçtır. Zira ziyaretçilerin ilgisini çekecek, estetik görünümüyle otellerin kurumsal kimliklerini yansıtabilecek, lüks, konforlu ve rahat mobilyaların seçilmesi işlemine önem verilmelidir. Ayrıca otelde kalacak misafirlerin kendilerini evlerinde hissetmeleri de çok önemlidir. Bu yüzden konaklama yapacak kişilerin kaldığı otelde eşyalarını sorunsuz bir şekilde kaldırabilecek genişlikte dolaplar bulundurması gerekir. Oteller için tercih edilen otel mobilyaları lüks ve kaliteli olmalı, bunun yanı sıra doğru üreticiler tarafından üretilmelidir. Otellerde kullanılan otel mobilyaları her nerede kullanılırsa kullanılsın estetik görünümlü ve kaliteli olmaları önem arz eder.

Otel Mobilyaları İçin Birkaç Fikir

Mobilyanız otelinizde misafir edeceğiniz konuklara göre değişkenlik gösterebilir. Oteliniz beş yıldızlı bir konsepte ise otel mobilya projeleri yaptırmanız doğru bir seçim olacaktır. Tabi otel mobilya projesi yaptırıyorsanız bunları yapabilecek ustalıkta otel mobilya imalatçıları bulmanız gerekecektir.

Otel Mobilyaları - 2

Otel Mobilyaları – 2

Otel Mobilyaları - 3

Otel Mobilyaları – 3