Ürünler

Depolama Sistemleri

Metal Arşiv Dolapları

Hastane Mobilyası

Okul Mobilyaları

İletişim Bilgileri

Hastane Mobilyaları

Hastane Mobilyaları - 2

Kaliteli Mobilyaların Sağlıkta Önemi

Mobilyasız sağlık tesisleri, hastaneler veya klinikler, aslında hasta hizmeti için gerekli olan temel tesisten yoksun olacaktır. Hastane mobilyaları, sağlık sektöründe hem hastalara hem de personele optimum hizmet sunmaya yardımcı olan temel bir ihtiyaçtır. Bekleme odasında beklerken hastalar için çok ihtiyaç duyulan konfor ve iyimserliği sağlar. Mobilya, bir hastanedeki doktorlar, hemşireler ve diğer personel için gerekli desteği sağlar. Ankara‘da lider bir sağlık mobilyası tedarikçisi olan ofistim, sağlık sektörünün artan talebini karşılayan ergonomik olarak tasarlanmış, güvenli ve dayanıklı sağlık mobilyaları sunmaktadır. Mobilya sadece ambiyans için değil, sağlık ortamını tamamlar. Sağlık sektörü mobilyalarının estetik olması ve piyasadaki diğer muadillerine göre daha az rafine olması gerekir. İnovasyon ve en son teknoloji, sayısız seçeneğe yol açmıştır. Bugün sağlık sektörü, yalnızca tüm pratik amaçları karşılamakla kalmayıp aynı zamanda nüanslı ihtiyaçlara da hizmet eden ve görsel olarak çekici olmaya devam eden ürünlerin özgünlüğünü sağlayacak bir konumdadır. Sağlık hizmeti tedarikçileri artık büyük ölçekli özelleştirilmiş ürünleri belirtilen zaman dilimi içinde karşılayabilmektedir.

Hastane Mobilyaları - 1
Hastane Mobilyaları – 1

Kaliteli sağlık her zaman sloganı olacaktır ve hastaneler de bu ihtiyacı karşılamak için teknolojik olarak gelişmiş ve verimli ekipmanlara ihtiyaç duymaktadır. Hastalarınıza daha iyi hizmet verebilmek için her yönden yardımcı olur. Ofistim, sağlık sektörü için kaliteli hastane mobilyaları ve ekipman taleplerinin çok iyi farkındadır. Şirket, tüm ürünlerinin sağlık mobilyalarının ve hastane mobilyalarının gerektirdiği standartları ve ergonomiyi karşılamasını sağlar. Tesisiniz için doğru mobilyayı seçebilmeniz için kaliteli mobilyaların nasıl bir etki oluşturacağınız anlamanız gerekir.

Kaliteli Mobilyanın Önemi

Hastaların hastaneye geldiklerinde ilk dikkat ettikleri şey mobilyalardır. Mobilyalar hoş ve davetkar olmalı ve hasta üzerinde kalıcı bir izlenim bırakmalıdır. Lobiler ve bekleme odası, endişenin imajını ve markasını ortaya çıkaran etkileyici bir tasarım ifadesine sahip olmalıdır. Bekleme alanları ve lobiler bir hastanenin en hareketli bölgeleridir ve seçeceğiniz mobilyalar bu temel ihtiyacı karşılamalıdır. Çok amaçlı koltuklar, geçiş ortamı ve harika personel, hasta katılımı için harika olacaktır. Bakımlı, kaliteli ve çekici mobilyalar sadece sıcak bir ortam oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda uzun ömürlüdür ve bu da önemli finansal yükü azaltır.

Mobilyada kullanılan malzemenin kalitesi sağlık mobilyası seçiminde önemli bir faktördür. İnsanlarda sağlık sorunlarına neden olabilecek bir maddeden yapılmış malzemelerden kaçınmanız gerekir. Astım ve kanserojenleri tetikleyen maddelerden kaçınılmalıdır. Mobilya ve döşemeler PVC içermeyen dereceli malzemelerden yapılmalıdır. Kansere, şeker hastalığına neden olabilecek ve üreme sağlığını etkileyebilecek zararlı alev geciktiriciler içermemelidir. Lobi mobilyaları 7/24 çalışma ortamını görebilmeli ve sadece kaliteli mobilyalar beklentileri karşılayabilecektir.

Teknolojik olarak gelişmiş ve kaliteli hastane mobilyaları ve ekipman yardımı ile hastalara azami özen gösterilebilir. Artık yatarak tedavi ve iyileşmeye kolayca yardımcı olacak çeşitli sandalyeler, yatar koltuklar ve planörler var. Hastane mobilyaları tedarikçileri, uzun süre yatması gereken veya yatması gereken hastalar için uygun mobilyalar sağlar. Yatar koltuklar, kanepeler ve diğer pijama partisi mobilyaları popülerlik kazanıyor. Mobilyadaki çıkış ve giriş tesisleri hem personel hem de hastalar için faydalıdır. Mobilyalar üzerindeki olumsuz izlenim hastaları sadece sağlık hizmeti kalitesinin iyi olmadığına inandıracaktır.

Doğru ve kaliteli hastane mobilyalara yatırım yapmak, ilk izlenimi ve en iyi izlenimi sunacaktır. İyi durumda uzun süre dayanacak mobilyalara ihtiyacınız var. Düşük kaliteli mobilyalar ucuzdur ancak kaliteli ürünlerle karşılaştırıldığında yeterince uzun süre dayanmazlar. Özellikle ellerinizi ve kollarınızı dinlendirdiğiniz alanlarda, sandalyeler ve döşemeler çok çabuk yıpranacaktır. Mobilyaları sık sık değiştirmek bir kayba neden olacaktır. Yenilenebilen mobilyalar yaşam döngüsünü büyük ölçüde uzatacaktır. İsrafı en aza indirmek için mobilyalar da kolayca yeniden yapılandırılmalıdır. Koltukları kolayca ekleyip çıkarabilmeli veya hareket edebilmelisiniz.

Hastane Mobilyaları - 2
Hastane Mobilyaları – 2

Herkesi Dikkate Almak

Sağlık hizmetleri için mobilyalar her tür hastayı barındırmalıdır. Sandalyeler artık çeşitli ağırlık kapasitelerinde ve koltuk genişliklerinde sunulmaktadır. Bariatrik mobilyalar sadece bariatrik tedaviye ihtiyaç duyan hastalar için değil, aynı zamanda hastane binalarında artan nüfusu da barındırabilir. Hastaneler, herhangi bir özel ihtiyaç hastane mobilyasının hazır olmasını sağlamalıdır. Başparmak kuralı, her on oturma seçeneğinden birinin bariatrik hastalara tahsis edilmesi gerektiğidir. Kaliteli bariatrik koltuk, daha iyi performans için ağırlığı eşit olarak dağıtabilmelidir.

Konfor, kaliteli mobilya ile birlikte gelen hayati bir faktördür. Bakıcılar, hastaların ihtiyaçlarını destekledikleri için stresin çoğunu üzerlerine alırlar. Hastaları transfer etmede, ayakta durmada ve yürümede veya daha uzun süre oturmasını beklemede desteklerler. Sandalyeler daha uzun süre rahat hissetmelidir. Yumuşak kolçaklara sahip beş ayaklı tabanlara ve omurganın doğal eğrisini destekleyen ve lumbarı yeterince destekleyen bir omurgaya sahip olmalıdır. Örneğin; bir dizüstü bilgisayarı en az 20 inç uzağa yerleştirmek için yeterli alana sahip olmalı ve yeterli masa alanı olmalıdır.

Hasta ve tedavi odası bakteri ve sıvıya dayanıklı olmalıdır. Bu alanlarda enfeksiyon kontrolüne büyük önem verilmelidir. Bu konulara hitap eden mobilya ve döşemeleri seçmelisiniz. Döşeme 7/24 kullanıma ve sürekli temizliğe dayanmalıdır. Mobilyaların minder üzerinde sıvı bariyerleri olmalıdır. Leke, bakteri ve bakterilere karşı dayanıklı olmalıdır. Temizlik sırasında nemin minderden geçmesine izin vermemelidir. Döşeme, mobilya hissinden ödün vermeden koruyucu bir bariyer olabilen daha yumuşak ve nefes alabilen bir malzeme olmalıdır. Kaliteli mobilyaların bakımı kolaydır ve herhangi bir koruyucu malzeme gerektirmez ve bakterilerin saklanabileceği bir yer olmayacaktır.

Rahat Kanepeler

Belirli bir hastayla birlikte kalan bir kişi de kolayca rahatlayabilmelidir. Bu önemlidir, böylece sağlıkları zarar görmez. Hastaneler rahat kanepeler gibi iyi mobilyalar sağlıyorsa, kişi kolayca rahatlayabilecektir.

Bir Uzay Atmosferi Sunun

Hastane mobilyaları, temel işlevlerine ek olarak, modelleme tasarımı, stil, renk ve katmanlama açısından atmosferin üç boyutlu olarak oluşturulmasında belirleyici bir etkiye sahiptir. Atmosfer, iç mekan ortamının genel izlenimidir. Mutlu bir atmosfer, sağlığa yakın rahat bir atmosfer, ciddi bir atmosfer, zarif ve taze bir kültürel ve güzel bir atmosfer oluşturulmalıdır. Sandalyeler, masa ve sandalyeler, muayene yatakları, teşhis ve tedavi ekipmanları, saksı çiçekleri, tablolar, vb., eski ve modern tıbbı kliniklerde sanatsal bir atmosfer sunabilir.

Psikolojik Etki

Psikolojik işlev, hastane mobilyaları için üst düzey yeteneklerin ayarlanmasıdır. Hastane mobilyaları tıbbi personel, hastalar ve ilgili hizmet kalemleri içindir. Tasarımda üç psikolojik durumun gereksinimleri göz önünde bulundurulmalıdır. Hastane mobilyası üreticilerinin tasarım dili ve bilgi içeriği, kişilerin görme, dokunma, tat, koku ve psikolojik durum deneyimine, mahremiyetine ve başarısına göre yansıtılmaktadır. İnsan odaklı hastane mobilyası tasarımı, yalnızca kullanıcıların temel işlevlerini göz önünde bulundurmakla kalmaz, aynı zamanda hastaların tedavisine ve iyileşmesine, doktorların sağlığına ve verimliliğine ve hastane marka etkisinin iyileştirilmesine yardımcı olan insanların mutluluk duygusunu uyandırır. Üretim kalitesi rekabetin gücünü gösterir.

Aileler Hastanın İyileşmesine Odaklanmalı

Bir kişi hastanede olduğunda aileler duygusal olarak zor zamanlar geçirirler. İster kısa bir iyileşme süresi ister uzun süreli bakım olsun, aileler yeni durumla başa çıkmakta zorlanabilirler. Hastane mobilyaları ve tesisleri standartlara uygun değilse bu daha da zorlaşır. Örneğin hastanın ailesi koltukta otururken kendini rahat hissetmelidir. Zaten duygusal olarak zor bir dönemdeler. Otururken biraz rahatlık, bu zor zamanlarda onlara büyük ölçüde yardımcı olabilir. Buna karşılık, sandalyeler rahat değilse, aile derhal şikayette bulunacaktır. Sorun daha da kötüleşir, çünkü hissettikleri rahatsızlık yerine kişinin iyileşmesine odaklanmaları gerekir.

Yorum Bırak