Ürünler

Depolama Sistemleri

Metal Arşiv Dolapları

Hastane Mobilyası

Okul Mobilyaları

İletişim Bilgileri

Okul Mobilyası, Üniversite, Anaokulu Mobilya Projeleri ve Çözümleri

Okul Mobilyaları ; Okul Çalışma Masası, Okul Sırası, Okul Sandalyesi, Tekli Okul Sırası, Okul Dolabı, Okul Arşivi Ve Okul Kitaplık Modelleri

Okul mobilyası denilince akla Ofistim Mobilya Tasarımın gelmesinin sebebi müşteri talebine uygun proje yürütmesi ve uygulamasıdır. Bu proje bazlı çalışmalar, müşterinin zevklerine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Çalışmalar, eğitim mobilyası, okul mobilyası, sınıf, anaokulu mobilyası, iç dekorasyon, proje çözümleri, tasarım ve dekorasyon ile yürütülmektedir. Projeden hareketle okul mobilyası projesi ve sınıf mobilyası projesi de hayata geçiriliyor. Üretilen okul mobilyası okul ve üniversiteler için sağlık koşullarına uygun olmalıdır. 

Okul Mobilyası Eğitim amaçlı mobilya projelerinin kullanım alanları nelerdir?

Ağırlıklı olarak eğitim kurumlarında kullanılan mobilya çeşitleri, eğitim hizmeti alan öğrencilerin daha rahat bir hizmet alabilmeleri için gerekli materyallerin toplanması sonucudur. Eğitim kurumlarının talebi üzerine eğitim mobilyalarının iç dekorasyon süreciyle başlayan çalışma, mobilyanın üretildiği yere göre tasarlanır. Bu doğrultuda eğitim mobilyalarının tasarımı tamamen kurumun isteğine göre yapılmaktadır. Bu süreç, eğitim mobilya tasarım süreci içerisinde incelenir ve proje aşamasına geçilir. Bu tasarım yaklaşımı, başarılı sonuçlar için kesin çözümdür. Mühendislik ve mimari çalışmalarda tasarımı anlamak, projenin kullanım alanlarıyla doğrudan ilgilidir. Bu nedenle okul mobilyası, eğitim amaçlı kullanılarak öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Okul Mobilyası projeleri nasıl yürütülür?

Çalışmaya göre ortaya çıkarılacak mobilyalarda kullanılacak teknik parçalar proje aşamasından sonra geçen aşamadır. Bu aşamada eğitici mobilya projesi ortaya çıkar. Teknik parçalarda kullanılacak malzeme, hammadde ve makineler belirlenir ve önceden montajlı şekiller verilir. Şekiller belirlenirken makine ortamında boyutları, renkleri, elastikiyetleri ve ağırlıkları hesaplanarak çizilir ve çizilen şekiller silinir. Üretilecek her parçanın teknik resmi önceden ayarlanır veya mimarlarımız tarafından tasarlanır. Bu yöntem çalışmayı kesintiye uğratmayı engeller. Kesilecek parçaların listesi ve şekli önceden tamamlanarak sorun çıkmaması sağlanır.

Bu liste aşamalar halinde tamamlanır ve kusursuz bir iş Ofistim ’in önceliğidir. Tüm parçalar, kullanılacak mobilyanın alanına göre farklı makinelerde farklı ölçeklerde kesilir. Daha sonra tamamlanacak mobilyaların hatalı veya sorunlu görünmemesi için mobilya parçaları parçalara ayrılır. Yapıştırılacak yerlerin boyu ve boyutu önceden belirlenmelidir. Parçalar kesilirken sorun yaratmayacak şekilde vidaların delikleri ve giriş yerleri önceden belirlenir. Daha sonra tüm mobilyalar için yapılan bu uygulamada mobilyalar toplanır ve uygun bir bağlantı yapılarak kullanılabilir hale getirilir. Mobilya üretiminde en önemli aşamadır. Montajdan sonra kabin üzerindeki işlemler sonradan değiştirildiğinde sorunlu olabilir. Bu durumda eğitim mobilyası projenin çözümleri çerçevesinde sorun yaratabilir.

Proje Tasarımı ve Tamamlanması

Son aşamada bitmiş mobilyanın projesi ve dizaynı paketlenerek işin yerleştirileceği ve sabitlenmek üzere monte edileceği yere nakledilir. Bu eğitim mobilyaları ve okul mobilyası dekorasyon sürecinde mekâna göre yerleştirilir. Okul mobilyası tasarımı her okula göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle istek ve talep doğrultusunda üretmiş olduğumuz mobilyaları mekâna göre yerleştiririz. Eğitim amaçlı mobilya tasarım sürecine göre geliştirilen projeler ve çözümler, yapılan mobilya çalışmalarını tamamlayarak sonuç alır. Karşılaşılabilecek tüm arızalar veya sorunlar, Ofistim Mobilya Tasarım tarafından tecrübeli mimarlarımız ve geniş çalışan kadromuz ile çözüme kavuşturulur.

Yorum Bırak

Hakkımızda

Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak , kendini sürekli geliştiren ve yenileyen , müşterilerinin yaşam tarzlarını farklılaştıran , müşteri memnuniyetini ön planda tutan , daha yaşanılır mekanlar için kaliteyi esas alarak , insan ve çevre dostu ürünle üreten , rakiplerinin örnek aldığı geleceğin ofislerine şekil veren bir dünya şirketi olmaktır.

 

Son Yazılar