Blog

Modern Ofis Mobilyasını Seçmek İçin 6 İpucu

modern ofis

Ofisinizi yeniden dekore etmek istiyorsanız, ofis mobilyalarına ihtiyacınız olacaktır, değil mi? Cevabınız tabii ki evet ise, ofisiniz için mobilya seçmek, yalnızca gezinmek ve internette ofis mobilyası bakmaktan daha fazlasıdır. Ofisiniz için seçeceğiniz mobilya türünün size özel olması ve size mümkün olan en rahatlığı sağlaması gerekmektedir. Aşağıdaki ipuçları, ofis alanınız için doğru mobilyayı seçmenize yardımcı olacaktır.

Fonksiyonel Ofis Mobilyalarını Seçimi

Şık göründüğünü düşündüğünüz için bir masa seçerseniz, büyük bir hata yaptığınızı çabucak fark edeceksiniz. Birçok insan bu hatayı yapar ve sonrasında satın aldıklarından pişmanlık duyarlar.

İşletmeniz için seçtiğiniz şey işlevsel olmalı ve size ihtiyacınız olan temel bilgileri sağlamalıdır. Örneğin, dosyaları depolamanız gerekiyorsa, çekmecesi olmayan bir masa seçmek muhtemelen iyi bir fikir değildir. Yakında masa alanınızın her dosyayı yüzeyde tutacak kadar büyük olmadığını anlayacaksınız. İdeal zevkinize uymasa bile ofisinizde kullanabileceğiniz mobilyaları seçmelisiniz.

Uygun Modern Ofis Mobilyası Seçimi

İşlevselliği aklınızda tutarken, yürüttüğünüz işin türünü veya çalıştığınız şirketi yansıtan mobilyaları seçmelisiniz. Bir yönetici pozisyonunuz varsa, yöneticilerin kullandığı lüks ve zarif bir makam takımı seçmeniz gerekir.

Doğru Ofis Koltuğu Seçimi

Ortamınız, boyunuz ve kilonuz için ideal olan bir çalışma koltuğu seçmelisiniz. Akılda tutulması gereken bir diğer husus, masanız ile çalışma koltuğunuzun arasında olan yüksekliktir. Şimdi, çalışma koltuğunuz çok yüksek ya da çok alçak olsaydı, sizin için rahatsız olmaz mıydı? Koltuğunuz rahat olmalı ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ayarlanmalıdır. Çalışma koltuğunuzun rengi de seçeceğiniz mobilya ile uyumlu olmalıdır.

Modern Ofis Alanı

Yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri ofis alanınızı ölçmemektir. Ne yazık ki, birçok insan ölçmeyi unutur ve yeni mobilyalar geldiğinde, kapı aralığına bile sığmadığını fark ederler. Ölçüm almanız ve bu ölçüler doğrultusunda kendinize uygun mobilya seçimi yapmalısınız.

Ofisinizdeki Depolama Alanı

Masanıza ek olarak, daha fazla depolama alanına ihtiyacınız olacak. Saklama alanınız kitaplıklar, dosya dolapları, etajerler ve daha fazlası şeklinde olabilir. Ek depolama seçeneklerine karar vermeden önce, ne kadar ek alanınız kaldığını iyi düşünün. Seçtiğiniz depolama seçenekleri şatafatlı olmamalı ve mobilyalarınızla uyumlu olmalıdır.

Önceden planlamak

Şu anda sahip olduğunuz ihtiyaçlar hakkında oturup düşünmek kolaydır, ancak gelecekteki ihtiyaçlarınızın ne olacağını da düşünmelisiniz. Eğer daha fazla alana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, daha büyük bir masa seçebilirsiniz. Böylelikle, aldığınız masayı değiştirmemiş olur gereksiz harcamalardan kaçınırsınız.