Blog

Hastane Yatağı için En İyisi

hastane yatağı

En iyi hastane yatağı çoğu insanın normal bir yataktan daha fazlasını istediği özel yataktır. İnsanlar genellikle hasta, yaşlanan veya engelli aile üyeleri için evde kullanmak üzere hastane yatakları satın alır. Bu yüzden de onlar için en iyi hastane yatağı araştırması yapar. Tıbbi bir tesiste bulunan yatakların tüm özelliklerine sahip oldukları için hastane yatağı olarak adlandırılırlar. Hastane yatakları, geleneksel bir yataktan daha fazlasına ihtiyaç duyanlara evde aynı konforu sağlar.

Hastane yataklarının kullanımı, evde yaşayan ve aile üyeleri tarafından bakılan engelli veya yaşlanan insanların sayısının artması nedeniyle artmaktadır. Bu, profesyonel bir bakıcının veya tesisin maliyetinden kaçınmak için yapılır. Yaralı kişiler, özellikle kalça veya bacak kırığı vakalarında bazen hastane yataklarına ihtiyaç duyarlar. Hastane yatakları normal bir yataktan daha pahalıdır, bu nedenle birçok kişi yatak satın almak yerine kiralamayı tercih etmektedir. Ancak artık yatağa ihtiyacınız kalmadığında, onu ihtiyacı olan birine satabilir veya bağışlayabilirsiniz. Kiralık hastane yatakları, kısa süreliğine ihtiyaç duyanlar için en iyisidir. Uzun vadeli bir gereksiniminiz varsa, yatak satın almak daha uygun maliyetlidir.

En iyi hastane yatağı satın almayı planlıyorsanız, bu yazıda doğru olanı seçmenize yardımcı oluyoruz.

Hastane Yatağı Çeşitleri

Tüm hastane yataklarının ortak özelliği ayarlanabilirliktir. Buna dayanarak, bir dizi hastane yatak tipi mevcuttur. Her birinin kendi ayar seçenekleri ve farklı özellikleri ve fiyat noktaları vardır. Burada bugün mevcut olan en popüler hastane yatak türlerini sizlere sunuyoruz.

Tam Elektrikli Hastane Yatağı

Bu tür hastane yatağı tamamen elektronik olarak çalıştırılır ve genellikle bir uzaktan kumanda ile çalışırlar. Uzaktan kumanda yardımı ile tüm yatağın yüksekliği veya farklı bölümleri ayarlanabilir. Çoğu yatakta, uzaktan kumandanın çalışmaması durumunda yatağın üzerinde hareket etmesini sağlayan düğmeler bulunur. Uzaktan kumanda ile hasta, yatağı kendisi ayarlayabilir. Hasta bakıcıların hastanın yatağı hareket ettirmek için uzaktan kumandayı kullanmasını istememesi durumunda, uzaktan kumanda kullanılarak durdurulabilir ve sadece yatağın yan tarafındaki düğmeler kullanılabilir. Düğmelere yalnızca yatağın dışındaki biri erişilebilir. Tamamen elektrikli bir hastane yatağını kullanmak çok kolay ve zahmetsizdir ve herkes tarafından yapılabilir.

Yarı Elektrikli Hastane Yatağı

Çoğu kişi, yatağı uzaktan kumanda veya düğmeler ile hareket ettirmenin yanı sıra manuel olarak kullanma seçeneğine sahip olmayı tercih eder. Bu durumda, yarı elektrikli bir hastane yatağı en iyi tercih olabilir. Çoğunlukla tamamen elektrikli versiyonlar gibi çalışırlar, ancak ek olarak yatağın yüksekliğini ayarlamak için bir el krankına sahiptirler. Hem elektrikli hem de manuel seçeneklerin bir arada bulunması bir artıdır ve elektronik seçeneğin herhangi bir nedenle çalışmaması durumunda yardımcı olur.

Manuel hastane yatağı

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür hastane yataklarının herhangi bir elektronik özelliği yoktur ve manuel olarak ayarlanmaları gerekir. Günümüzde mevcut en ucuz hastane yatakları olmalarına rağmen, aynı zamanda çok fazla çaba gerektirirler ve fiziksel güce sahip olmayan biri tarafından tercih edilmezler.

Alçak Hastane Yatağı

Bu tür hastane yatakları, yataktan düşme riski olan veya hareket sorunları olan ve yatağa daha kolay girip çıkmak isteyen hastalar için idealdir. Tamamen ayarlanabilirler ancak toplam yükseklikleri diğer hastane yataklarından çok daha düşüktür. Genellikle zeminin bir ayağı içinde olacak şekilde tasarlanırlar. Yükseklik yalnızca çok daha küçük bir aralık içinde ayarlanabilir. Manuel olarak alçak hastane yatakları yoktur ve neredeyse her zaman tamamen elektriklidirler.

Bariatrik Hastane Yatağı

Yatağın adından da anlaşılacağı üzere, ağır kilolu hastaları desteklemek için inşa edilmişlerdir. Ayrıca tamamen elektriklidirler ve yatağı ayarlamak için hiçbir manuel çaba gerektirmezler. Bu yatakların ağırlık kapasitesi diğer hastane yataklarına göre çok daha fazladır ve ayrıca daha geniş bir yatak alanına sahiptirler. Daha büyük, daha ağır ve daha sağlam oldukları için, bariatrik hastane yatakları diğer seçeneklerden daha pahalıdır ve genellikle normal bir hastanın ağırlığını kaldıramadığında tercih edilir.

Trendelenburg Hastane Yatağı

Bu yataklar, sundukları ayar seçenekleri nedeniyle son yıllarda popüler hale geldi. Hastanın felçli olması, hareket sorunları olması, yaralanması veya tedavi görmesi fark etmeksizin Trendelenburg yatağı en fazla sayıda ayarlama seçeneği sunar. Yatağın sadece yüksekliğini ve ayağını ayarlamanın yanı sıra, yatağın farklı bölümleri ayrı ayrı maksimum seviyede ayarlanabilir. Örneğin ayak, bir yatar sandalyeye benzeyecek şekilde en yüksek seviyeye eğilebilir ve ayrıca baş ayaklardan daha alçakta sıfır yerçekimi özelliklerine izin verir. Hastalar bu yatakları kullanırken özel yastığa gerek yoktur. Bununla birlikte, yatak aynı zamanda daha fazla alan gerektirir ve daha büyük bir odaya yerleştirilmesi gerekir. Trendelenburg yatakları, hastane yatakları arasında maksimum işlevselliğe, ayarlanabilirliğe ve tamamen elektrikli özelliklere sahiptir, bu nedenle de en pahalı türüdür.

En İyi Hastane Yatakları

Hastane yatağı satın almak için araştırma yapıyorsanız, en iyi hastane yatağı seçeneklerini sizlere sunduk.

Ofistim Mobilya Tasarım olarak bizlere ulaşabilir, internet sitemizden kendinize en uygun hastane yatağını seçebilirsiniz.