Blog

Butik Otel Mobilyası

Butik Otel Mobilyası

Butik Otel Mobilyası, gerekli mimarî özellikleri yansıtması ve sağladığı konfor ile bünyesinde yer alan gerek çalışan gerek müşteri kesiminin memnuniyetine hitap eden son derece kaliteli ve neredeyse benzersiz ürünleri temsil eder. Butik otel, günümüzde popülerliği yüksek olan otel türleri arasında yer almaktadır. Londra’ dan Amerika’ ya kadar dünyanın pek çok ülkesinde de oldukça ilgi gören butik oteller, Türkiye’de de İstanbul’ da yaygın olarak görülür.

Butik otellerin en yaygın tasarımlarında en az 10 en fazla 100 oda mevcuttur. Konfor temelini baz alan bu oteller 5 yıldızlı olmasının yanında bu konforu küçük mimari dekorasyonuyla birlikte lüks hale dönüştürebilir. Böylece büyüleyici yapı ve dekorasyon bütünlüğü oluşturulmaktadır.

Butik Otel Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?

Hizmet vermekte olan tüm otellerin, hizmete yönelik olarak amaçladığı belli başlı durumlar bulunmaktadır. Butik otellerin mimarî açıdan özgün ve ilgi çekici olması, müşteri kapasitesini direkt olarak etkileme faktörlerinin başında gelir. Bunun yanı sıra butik otel dekorasyonlar, otelin genel görselliğini yansıtabilmesi açısından tamamlayıcı rol oynar. Bu anlamda bünyemizde konaklayacak olan müşterilerimizin rahatlığı ve konforu büyük önem teşkil etmektedir.  

Tasarım, herhangi bir yapıda ya da üründe geliştirilen veya sıfırdan üretilen durumları temsil eder. Buradan yola çıkarak otel odası dekorasyonları, tarzını yerinde yansıtabilmek ve hitap ettiği kitlenin dikkatini çekebilmek için oldukça önem arz eder. Özgünlük, konfor, kolay erişim dekorasyon tasarımını belirleyen etkenlerin başında gelir.

Otel Odası Planlama ve Tasarımı Nasıl Yapılır?

Yeni bir ürün ortaya koymak veya var olan bir ürünü geliştirerek yeni ve çok amaçlı formlar elde etmek adına yapılan çalışmalar, tasarım kelimesini karşılamaktadır. Tesisimiz gerek mimari yapısı gerek iç dekorasyon düzeni ve tasarımı ile siz değerli müşterilerimizin her anlamda rahatça erişim sağlamasını amaç edinerek güvenli bir ortamda konfor sağlamaktadır.

Otel odası planları, öncelikle bulunulan mevkiinin elverişliliğine bakılarak yürütülür. Mevkide bir termal su kaynağı bulunuyor ve kaynağa ulaşılabiliyorsa otel planlaması su kaynağı baz alınarak yapılmalıdır. İlerleyen zamanlarda, otelin temel taşını oluşturacak yapılara amacına uygun olarak kullanılarak işlev kazandırılır. Otel odası tasarımları, tam da bu noktada önemlidir ki tasarım çalışmalarının ana yapının herhangi bir bozulma ve hasara maruz bırakılmadan yürütülmesi gerekir.

Bireyler için oldukça elverişli, kullanışlı kolay ulaşılabilen, kolaylaştırıcı bir stil yansıtılarak bu bağlamda uygun otel odası mobilyaları kullanılmalıdır.

Konsepte Uygun Otel Odası Mobilyaları & Butik Otel Mobilyası

Seçilecek olan otel odası mobilyaları butik otel tarzına hitap etmelidir. Butik otel mobilyası, modern çözümler sunmasının yanı sıra yaşam alanlarında rahatlığı ve konforu ön plana çıkarmalıdır.

İşlevsellik yönünden otel odası konseptleri önem taşımaktadır. Butik otelin ruhuna ve tarzına hitap etmesi bakımından oluşturulacak olan konsept kendi içerisinde, gerek yapısı gerek kullanım alanlarınca uygun olmalıdır. Konsept gereği otel mobilyalar, bireylere ev atmosferini verebilmesi adına önemlidir.  Odalarda halı detayının olması dekorasyonun yanı sıra şıklığın da  tamamlayıcısı olur. Bu sayede konuklara ev ortamı yansıtılır ve güven aşılaması da yerine getirilir.

Butik otellerde en sık rastlanan mobilyalar arasında, toplanabilme özelliğine sahip yatak ve masalar yer alır.

Konforun En İyi Şekilde Yansıtılması

Tüm otel tiplerinde oldugu gibi butik otellerin bünyesinde de son zamanlarda gösteriş ve işlevselliğin

yanı sıra ön planda olan en önemli koşul, rahat yataklara ve koltuklara sahip olmaktır.

Hoş bir halı, temiz bir banyo tasarımının yanı sıra otel tipi yatak odası, kolaylık sağlaması açısından sıkça tercih edilir hale gelmektedir. Yer tasarrufu açısından özellikle duvara sabit açılıp kapatabilme özelliğinde tasarlanan yataklar sayesinde; yatak odası konumundaki bir oda oturma alanına dönüştürülebilmektedir.

Tercih edilmeyi teşvik edebilmek adına otellerin uyguladığı en iyi stratejilerin başında büyük ve rahat yataklar gelmektedir. Gerek tasarım, şıklık  gerek mobilya tercihi olarak müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermeyi amaç edinmekteyiz.