Blog

Yönetici Masası

Yönetici Masası

 Ofis mobilyaları içerisinde; ofisteki diğer tüm mobilya ve aksesuar ürünleri arasından ana karakter olarak yönetici masası göze çarpmaktadır. Yönetici masası, şirketlerin ya da ofislerin üst düzey yetkilileri tarafından kullanılan, makam takımları içinde yar almakta olan bir ana üründür.

            Ofis mobilyaları, oldukça geniş bir sektörel çalışma alanına hitap etmektedir. Genel olarak bir ofis dekore edilirken ofis mobilyalarının estetik ve tasarım yönünden öne çıkan nitelikte olması beklenmektedir. Ofis mobilyaları bakımından; kurumsal kimliği yansıtıcı nitelikte, konforlu, şık ve özel tasarımlara sahip olanlar her daim ilgi çekmektedir. Ofis mobilya takımlarının ana unsuru olan yönetici masasının, diğer mobilyalar ile uyumlu, rahat ve kullanışlı nitelikte olması yönetici kişi tarafından oldukça önemlidir.

Yönetici Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

            İhtiyaç olunan yönetici masasının seçiminde kararsız kalmak muhtemeldir. Bu noktada ilk koşulun, kişinin çalışma alanı ile uyumlu bir yönetici masası seçmesi, çalışmalardan elde edilecek verim için yararlı olacaktır. Bunun yanında günün her anı misafir ağırlama ya da toplantı yapma ihtimali bulunan yöneticiler için yönetici masasının bu niteliklere uygun dizayn edilmiş olması gerekmektedir. Yönetici masasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus; dağınıklığa mahal vermeyecek nitelikte işlevsel bir niteliğe sahip olmasıdır. Şöyle ki; çekmece, dolap, saklama alanları ve daha pek çok işlevselliği sayesinde dağınıklığın önlenmesine yönelik tasarımlar, yönetici masası bakımından önemlidir.Masa bakımından klasik ya da modern anlamda farklı tasarımların kullanılması mümkündür.

Ek olarak kişilerin istek ve arzularına göre yapılan özel tasarımlar da bulunmaktadır. Ofis mobilyaları içerisindeki ana unsur kalite olup ofisin ya da şirketin kalbinin attığı yerdir. Bundan dolayıdır ki yönetici masasının dekorasyonu, yoğun bir özen gerektirmektedir. Masa bakımından şıklığın yanı sıra ofisin kültürü de önemli yer tutmaktadır. Dolayısıyla seçilecek ya da tasarlanacak olan yönetici masasının, ofisin kültürünü ve çalışma alanını yansıtıcı, görsel anlamda ilgi çekici olması faydalı olmaktadır. Tüm bu unsurlara dikkat edilerek tasarlanan ve seçilen yönetici masası, hem misafirlerin ilk izlenim anlamında dikkatlerini çekecek hem de yöneticinin çalışma temposunu arttıracaktır.