Blog

Tıbbi Yatak

Elektrikli tıbbi yatak

Tıbbi yatak, özel olarak tasarlanan ve sağlık kuruluşlarında tercih edilen yatak modelleridir. Hastaların konforunu arttırmak amacıyla ergonomik bir şekilde tasarlanan modeller, tedavi süreçlerine yardımcı olabilecek detaylara sahiptir. Uzun süreli kullanımlar için idealdir. Farklı modelleri bulunmakta olup yenilikçi özellikleriyle dikkat çeker.

Tıbbi Yatak Nedir?

Hastaların sağlığı ve konforu için özel olarak tasarlanan tıbbi yatak, tedavi süreçlerine destek olan çok özel yatak modelleridir. Ayarlanabilir yüksekliğe sahip olan bu tür yatak modelleri, aynı zamanda işlevsel başlıklara sahiptir. Her iki tarafında bulunan korkuluklar, hastanın güvenli bir şekilde yatışına imkan tanır. Elektronik düğmelere sahip olan yatak modelleri, elektronik cihazların çok daha kolay ve zahmetsizce çalıştırılmasını sağlar.

Tıbbi Yatakların Fonksiyonel Özellikleri

Tıbbi yatak modelleri çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Mekanik ve elektrikli sistemlere sahiptir. Böylelikle hastanın baş ve ayak kısımları çok daha kolay bir şekilde ayarlanabilir.
  • Gövde tasarımında demir veya alüminyum gibi dayanıklı malzemeler kullanılır.
  • İşlevsel tasarıma sahip olan başlık kısımları hem hasta konforunu önceler hem de hasta evraklarının efektif bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan bölmelere sahiptir.
  • Hastanın yatakta çok daha güvenli bir şekilde yatmasını sağlayan yan korkulukları bulunur.
  • Tekerlek aparatları bulunan yatakların taşınması son derece kolaydır.

Belirtilen özelliklerin her biri, tıbbi yatakların çok daha konforlu ve işlevsel bir şekilde kullanılmalarına imkan tanır.

Sağlam Bir Gövdeye Sahiptir

Tıbbi yatak modelleri, sağlam bir gövdeye sahiptir. Bunun temel nedeni yatak tasarımında kullanılan malzemelerdir. Genellikle alüminyum veya demir kullanılarak tasarlanır. Böylelikle hastaların güvenliği sağlanmış olur.

İşlevsel Başlıklarla Etkili Bir Kullanım Sunar

Hastaların tedavi süreçlerinde kullanılan yatak modellerinin özelliklerinden bir diğeri işlevsel başlıklara sahip olmasıdır. Başlık tasarımında çoğunlukla metal ve ahşap tercih edilir. Hastanın konforlu yatışına destek olan başlık modelleri aynı zamanda hastaya ait çeşitli belgelerin muhafaza edilmesini sağlayan bölmelere sahiptir.

Hastanın Düşmesini Engelleyen Yan Korkuluklar Mevcuttur

Hastanın güvenli bir şekilde yatışı önemli olduğundan tıbbi yatakların her biri, güvenli kullanımı sağlayacak şekilde tasarlanır. Hastanın düşmesini engelleyen yan korkuluklar, özellikle uyku sırasında hastanın rahat hareket etmesini sağlar.

Konforlu Bir Tasarıma Sahiptir

Ergonomik bir şekilde tasarlanan tıbbi yatak modelleri, hastanın uzun süreli yatışı sırasında kas-iskelet sistemini korur. Hastanın uzun süre yatması, kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarının oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle tıbbi yataklar konforlu bir tasarıma sahiptir.

Tekerlek Aparatları Sayesinde Kolaylıkla Taşınır

Tıbbi yatakların alt kısımlarında tekerlek aparatları mevcuttur. Bu aparatlar, yatağın çok daha kolay bir şekilde hareket ettirilmesini sağlar. Ayrıca yatağın taşınmasını da kolaylaştıran yatak modellerinin fren sistemleri de mevcuttur. Yatağın sabitlenebilmesi için kullanılan fren sistemi, yatağın hareket etmesini engeller.

Tıbbi Yatak Fiyatları Nedir?

Tıbbi yatak modelleri; hastanın talepleri ve ihtiyaçları, hastalık türleri başta olmak üzere çeşitli unsurlara göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle yatak modeli çeşitliliği son derece fazladır. Bunun yanı sıra modellerin özelliklerine göre fiyatları da farklılık gösterebilir.

Ofistim Tıbbi Yatak Modelleri: Konfor ve İşlevsellik Bir Arada

Hastane ve ev ortamlarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan ve fonksiyonel özellikleriyle ön plana çıkan yatak modelleri, Ofistim dokunuşlarıyla tasarlanır. Bu nedenle son derece yenilikçi bir şekilde kullanılabilecek özelliklere sahiptir. Siz de aradığınız modellere Ofistim ayrıcalığıyla ulaşabilir, fiyat avantajlarından yararlanarak güvenilir ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ofistim  işlevsel ve estetik tasarımlara sahip olabilir, kaliteli ve dayanıklı ürünler sayesinde uzun süreli kullanım elde edebilirsiniz.