Blog

Slovakya Otel Mobilya Üreticileri

Slovakya otel mobilya üreticileri otellerin tarzını yansıtan unsurlara göre tasarım planlaması yapar. Tasarım ve kalite tamamen müşteri çekmeye yönelik olarak yapılır. Mobilyalar müşterilerin ilgisini ilk çeken unsurlardır. Mobilya tercihi yaparken de otel sahiplerinin bu anlamda dikkatli olması gerekir. Aksi takdirde otele gelen müşteri potansiyeli ve otel hakkında yapılan yorumlar olumlu yönde olmayabilir.

Slovakya Otel Mobilya Üreticileri

Kullanışlı Oteller

Oteller organizasyon, iş toplantısı, tatil gibi durumlar için sıklıkla tercih edilmektedir. Otellerin doğru mobilyalarla tamamlanması gelen konukların beklentilerine cevap vermesi oldukça önemlidir. Hizmet kalitesi bir otel için ne kadar önemliyse kullanılan mobilyaların kalitesi ve tasarımları da o kadar önemli olacaktır. Yani hizmet kalitesinin dışında aynı zamanda görsel zenginlik de oldukça önemlidir. Özellikle otel seçiminde sıklıkla internet siteleri kullanılmaktadır. İnternet sitelerine eklenen video ve fotoğraflar müşterilerin ilgisini çekmesi gerekir. Çünkü müşteriler temiz ve dekorasyonunu güzel bulan otelleri daha çok tercih eder. Slovakya otel mobilya üreticileri de bu konuda oldukça hassastır. Tatil için otel ayarlamak isteyen kişiler tatile gittikleri bölgeyi yansıtan tasarımları tercih ediyor. Bu nedenle otelin konumu mobilyalar ve tasarımlar da oldukça önemlidir.

Slovakya Otel Mobilya Üreticileri ile Özgünlük

Otellerde bulunan lobi, resepsiyon, kafe, restoran ve bar gibi bölümler ortak alanların bulunduğu yerlerdir. Otele gelen misafirler en çok da ortak alanları kullanmaktadır. Bununla birlikte otelin konumuna yönelik olarak gelen misafir kitlesine hitap edilecek şekilde olmalıdır. Otellerde iyi bir dizayn her zaman ön plana çıkartmaktadır. Bununla birlikte konfor ve şıklık da insan ruhuna hitap etmelidir. Slovakya otel mobilya üreticileri de dekorasyonda özgünlüğü her zaman savunur. Farklı otellere benzer otel dekorasyonları müşteriler tarafından olumsuz karşısına bilmektedir. Otel dekorasyonu ise en doğru mobilya seçimi ile mümkün olacaktır.

Otel Odalarının Alanının Önemi

Konforlu, işlevsel ve estetik olan hareketli mobilya seçimleri için deneyimli kadroya sahip olan firmalarla anlaşma yapmak gerekiyor. Aynı zamanda otel sahibinin isteğine göre de otel dekorasyonu yapılabilmektedir. Otel sahibi kendi istediği tasarımları Slovakya otel mobilya üreticileri ile en iyi şekilde mobilyaları tasarlayabilir. Güvenilir ve konsepti hızlı olan firmalarla anlaşmak da bu anlamda önemli olacaktır. Çünkü otellerde çok fazla oda ve çok büyük ortak alanlar bulunmaktadır. Bunlar için fabrikasyonu hızlı olabilecek firmalarla anlaşmak oldukça önemlidir. Mobilyalar ne kadar hızlı üretilirse otelin açılma süresi da bir o kadar hızlı olacaktır.

Otel Lobileri

Ortak kullanım alanlarından en çok kullanılan yerlerden biri otel lobileridir. Tatil, iş ya da konaklama amaçlı olarak otellerde farklı misafir grupları bulunmaktadır. Bu farklı misafir gruplarından her birini özel hissettirmek oldukça önemlidir. Gelen misafirlerin ihtiyaçlarını karşılamak da onların konfor seviyesini maksimumda tutmak otel işletmeciliği için oldukça önemlidir. Slovakya otel mobilya üreticileri otellerin devamlılığını sağlamak için de bu unsurlara önem verilmesi gerektiğini belirler. Lobi dekorasyonu gelen misafirlere rahat hissettirmek ve estetik bir zenginlik sunmak adına uygun olarak yapılmalıdır. Doğru otel mobilyaları, doğru aksesuarlar ve aydınlatmalar oldukça önemlidir. Koltuk modellerine uygun olan aksesuar seçimi de yapılmalıdır. Otel lobileri tüm otel hakkında ilk fikri misafirlere verecektir. Bu nedenle otel lobisinde bulunan her detay en ince şekilde düşünülmelidir. Rahat ve şık bir şekilde, dekora edilerek misafirlere iyi bir dinlenme alanı oluşturulabilir.

Otel Lobi Tasarım

Otel lobilerinin tasarımı sırasında ilk olarak mobilyaların iskeleti düşünülmektedir. Lobilerde uzun süreli olarak kullanılabilecek mobilyalar tercih edilmelidir. Bu nedenle mobilya iskeleti genel olarak meşe ya da ceviz gibi sağlam ve dayanıklı olan malzemelerden yapılmalıdır. İskeleti tamamlanmış olan mobilyaların kaplamaları tamamen lobinin konseptine uygun bir şekilde olmalı. Slovakya otel mobilya üreticileri yapılan dizaynı bir bütün şeklinde oluşturur. Küçük ve dar lobilerde alan için tasarruf sağlamak gerekir. Bu gibi durumlarda fonksiyonel mobilyalar tercih edilmelidir. Özellikle dar alanları olan otellerde keskin hatlı mobilyalardan kaçınmak oldukça önemlidir. Daha çok yumuşak hatlı tasarımlar kullanılmalıdır. Bu sayede dar alan çok daha geniş bir şekilde görülecektir. Aslında her mobilya alanından tasarruf edilmeli, yürüme sırasında kolay bir geçit sağlanmalı ve göz yormayacak şekilde yerleştirmelidir. Bu küçük ya da büyük olan lobiler de dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Samimi ve sıcak bir ortam yaratmak isteyen otel sahipleri ise ahşap sandalye ve masalara öncelik tanımalıdır. Çünkü ahşap mobilyalar geçmişten bugüne kadar genelde samimi ve güzel bir ortam yaratmaya yardımcı olur. Aynı zamanda ahşap hiçbir zaman modası geçmeyen bir tasarımdır. Bununla birlikte otel mobilyaları tasarımında çok çeşitli renk alternatifi ve konsepti de bulunmaktadır. Modern klasik tarzları uygun olarak rengi seçilen mobilyaları farklı şekilde dizayn etmek mümkündür.

Slovakya Otel Mobilya Üreticileri ile Tamamlayıcı Mobilyalar

Slovakya otel mobilya üreticileri tarafından belirlendiğine göre otel misafirlerinin lobiden sonra vakit geçirmeyi en çok sevdiği yerlerden biri de barlardır. Özellikle tatile gelen kişilerin en çok bulunduğu mekanlar barlar, kafeler ya da restoranlar olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda bu gibi yerler gelen misafirler için uygun bir sosyalleşme alanıdır. Otel mobilya kategoriler içerisinde bar sandalyesi, bar standı ya da masası gibi çok çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Genel olarak konforlu oturum sağlayan, uzun ayaklı ürünlerdir. Otel sahipleri mobilya seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de alanlardır. Çünkü alanın genişliğine göre mobilya seçimi yapılmalıdır. Bununla birlikte dış mekânda oluşturulan barlarda dikkat edilmesi gereken etkenlerden biri çevresel etmenlerdir. Çünkü güneş, yağmur, rüzgâr, toz, haşereler gibi pek çok etken dışarıda bulunan otel bar malzemelerine zarar verebilir. Eğer dışarıda kullanılacak mobilyalar tercih edilecekse bu durumda çok daha dayanıklı kaplamaya sahip olan mobilyalar tercih edilmelidir. Özellikle hava değişimlerine karşı dayanıklı olması oldukça önemlidir bu sayede kulağına mobilyaların ömrü çok daha uzun olacaktır.

Otel Dış Mekânı

Dış mekânda kullanılacak olan mobilyaların rüzgâr var yağmura karşı aşınmayı, paslanmaya dirençli olması önemlidir. Slovakya otel mobilya üreticileri bunun için bakımı kolay olan ürünleri tercih eder. Özellikle yazın sıcak aylarında güneş ışınları mobilyalar üzerinden hemen solmaya neden olabilir. Aynı zamanda dış mekanlar yemeklerin yenildiği alanlar olarak da kullanılabilmektedir. Mobilyalara bir şeylerin dökülmesi gibi durumlar da olabilir. Bu nedenle mobilyaların kolay temizlenebilir ve kolay silinebilir özellikle olması oldukça önemlidir.

Slovakya Otel Mobilya Üreticileri Restoran Mobilyaları

Restoran mobilyaları da bar mobilyaları gibi oldukça önemlidir. Günün üç öğünü otelde konaklayan tüm misafirler burada yemeklerini yer. Yemek yeme sırasında sandalye ve masaların gelen tüm konuklar için uygun olarak tasarlanmış olması oldukça önemlidir. Slovakya otel mobilya üreticileri otel hizmetleri için müşterilerin onaylaması adına öneri verir. Çünkü misafirler hijyenik olmayan durumlarda yemek tüketmek istemeyebilir. Bununla birlikte kış ve yaz aylarında farklı çeşitli mobilyalarda kullanılabilmektedir. Buna yönelik olarak farklı kumaş, renk ya da tür gibi seçenekler de göz önünde bulundurmalıdır. Rahat, kaliteli ve tasarım bütünlüğünü koruyan masa, berjer, sandalye, bar sandalyesi gibi seçenekler ile misafirlere vazgeçilmez bir ortam oluşturulabilir. Ofistim markası ve sahiplerinin hizmet verecekleri alana yönelik olarak her türlü malzemeyi üretiyor. Aynı zamanda otel sahiplerinin istediği tasarımları yönelik olarak da malzeme üretimi yapabiliyor. Uzun kullanımının olması adına kaliteli ve dayanıklı olan malzeme tercihi de Ofistim ekipleri tarafından yapılmaktadır.