Blog

Psikolog Odası Tasarımı

Psikolog odası tasarımı, hastanın kendisini çok daha rahat hissetmesi için titiz bir şekilde gerçekleştirilir. Odanın tasarımında açık renkler tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra kullanılan mobilyaların rahat ve konforlu bir tasarıma sahip olması gerekir. Ergonomik tasarıma ek olarak mobilyaların şık ve zarif detaylarla hareketlilik kazanması, psikolog odalarının çok daha canlı bir görünüm elde etmesini sağlar.

Psikolog Odası Tasarımı Nasıl Yapılır?

İçinde bulunulan ortamın kişinin duyguları üzerinde birtakım etkileri olduğundan psikolog odalarının tasarımında titiz hareket edilmesi son derece önemlidir. Psikolog odası tasarımı, genel olarak aşağıdaki hususlara dikkat edilerek gerçekleştirilmelidir:

  • Desensiz kumaşlar tercih edilmelidir. Desen kullanılacaksa göz yormayan motiflere yer verilmelidir.
  • Renkler arasında yumuşak geçişler tercih edilmelidir. Aynı zamanda göz yormayan renkler kullanılmalıdır.
  • Oda son derece sade bir şekilde tasarlanmalıdır. Gereksiz eşyalara yer verilmemelidir.
  • Kullanılacak eşyaların ergonomik bir tasarıma sahip olmasına özen gösterilmelidir.

Bu tür unsurların her biri, psikolog odalarının yenilikçi bir şekilde tasarlanmasını sağlar. Ayrıca hastaların kendilerini çok daha rahat hissetmesi mümkün hale gelir.

Psikolog Odasında Bulunması Gereken Mobilyalar Nelerdir?

Psikolog odalarında, ofislerde kullanılan eşyaların birçoğu bulunur. Fakat gereksiz eşyaların kullanılması, odanın bütünlüklü bir görüntü elde etmesini engelleyebilir. Bununla birlikte psikolog odası tasarımı kapsamında yer alan mobilya türleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Çalışma masası ve sandalyesi
  • Bekleme koltuğu
  • Dosya dolapları

Bunların yanı sıra kütüphane gibi çok daha spesifik mobilyalar da kullanılabilir. Tercih edilecek mobilyaların her biri uyumlu olmak durumundadır. Aksi halde istenilen ortam elde edilemeyebilir.

Çalışma Masası ve Sandalyesi

Psikolog odalarında bulunması gereken mobilyalar arasında çalışma masası ve sandalyesi özel bir yer edinir. Psikoloğun çok daha verimli çalışmasını sağlayan bu tür mobilyalar, ergonomik bir tasarıma sahiptir. Genellikle çalışma masaları, istenilen yükseklikte kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Bunun yanı sıra çalışma sandalyelerinin sırt kısımlarında destek yer alır. Böylelikle uzun süreli çalışmalarda bile sırt ve bel ağrılarının oluşumu engellenir.

Bekleme Koltuğu

Bekleme koltukları, hastaların konforlu bir şekilde beklemelerini sağlayan ergonomik tasarıma sahip koltuk modelleri arasında yer alır. Psikolog odası tasarımı esnasında tercih edilen mobilyalardan biri olan bekleme koltukları, şık ve zarif tasarımlarıyla ön plana çıkar. Psikolog odalarının eşsiz bir şekilde tasarlanmasını sağlayan bu tür mobilyalar, farklı seçeneklere sahiptir. Özellikleri ve tasarımları değişiklik gösteren bekleme koltukları arasından, odanın dekorasyonuna uygun olanlar tercih edilmelidir.

Dosya Dolapları

Hastaların dosya ve evraklarının güvenilir bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan dosya dolapları, genellikle çelik kullanılarak tasarlanır. Bunun yanı sıra ahşap ve plastik kullanılarak da tasarlanan dosya dolaplarında model çeşitliliği oldukça fazladır. Genellikle müşterilerin taleplerine uygun olacak şekilde tasarlandıkları için eşsiz bir kullanım sunar.

Psikolog Odası Tasarımında Kullanılan Mobilyaların Fiyatları Nelerdir?

Psikolog odası tasarım aşamasında kullanılan mobilyaların fiyatları; ürünün boyutu, özellikleri, tasarımı başta olmak üzere çeşitli unsurlara göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra müşterilerin ek taleplerinin bulunması durumunda fiyatlarda artış ortaya çıkabilir.

Ofistim ile Psikolog Odasını Eşsiz Dokunuşlarla Tasarlayın

Ofistim, psikolog odalarının tasarımında kullanılan mobilyaları son derece titiz ve incelikli dokunuşlarla üretir. Çalışma masası ve sandalyeleri, bekleme koltukları, kütüphane başta olmak üzere birçok farklı mobilyanın üretimini gerçekleştiren Ofistim ile arzu ettiğiniz mobilyalara çok özel fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz ürünlerin özel olarak tasarlanması da olanaklıdır. Bütçenize uygun mobilyaları Ofistim ayrıcalıklarıyla satın alabilir, psikolog odası tasarım için ihtiyacınız olan ürünlere sahip olabilirsiniz.