Blog

Otel Odası Koltukları

Otel Mobilyaları - 2

Tüm yılın yorgunluğunu dinlenerek atmak için sayılı güne sahip misafirleri en konforlu ve hijyeni yüksek odayı hazırlamak isteyen otel sahibi, otel yatak odası ve otel odası koltukları seçiminde en iyi tercihi yapmayı ister. Bu yüzden de birinci sınıf malzemelerden üretilen otel odası koltukları, yüksek teknoloji ile üretilmiş silinebilir kumaşlar ile kaplanmış ürünler arasından oteline en uygun olan parçaları özenle seçmek ister. Genel olarak otel odası koltukları seçimine karar verilince yatak örtüleri seçilmeye başlanılıyor. Sürekli insana hizmet veren ve yoğun misafir ağırlayan oteller yatak örtülerini çoğu kez beyaz seçmeye özen gösteriyor. Böylelikle hijyen için önlemini en baştan almaya başlıyor. Yine hijyen için önemli olan ve odanın da ışık seviyesini arttıran renk olan beyaz ve tonları ile odanın dekorasyonunda kullanılacak ana renk teması belirlenmiş oluyor. Bir otel yatak odası mobilyaları ile bir odada başlayan dekorasyon diğer odalara da uygulanabiliyor.

Yuva hissi veren bir otel arıyorsanız o halde odaları ve otelin genel dekorasyonunu incelerken gösterişi ve zengin bir görünümü değil rahat ve modern bir oda tasarımı tercih edilmeli ve bundan önce de otel odası koltuklarını ön planda tutmalısınız. Kullanışlı aksesuar ve dekorasyon unsurlarını da elbette… Örneğin kalın perdelerin istediğinizde güneşi tamamen kesebilecek koyulukta olması çok önemli bir özellik. Ya da, yatağınızın konforlu olması tek başına yeterli değil, rahat ve iç açıcı otel odası koltuklarının da odada olması fark oluşturur. Tıpkı renkler gibi doğal unsurlar da otel odasının yuva hissi vermesini kolaylaştıran unsurlardan biridir. Ahşap dokunuşlar, doğal taş ögeler bizi her zaman daha samimi ve rahat hissettirir.

Otel Odası Koltukları - 3

Otel Odası Koltukları – 3

Ortam

Tabii ki otel odaları rahatlığa odaklanmalı ancak bununla da kalmamalıdır. Bir otel odasında kalmak, evden uzakta bir ev deneyimi sağlamalı ve rahatlamaya önem vermelidir. Örneğin otel odası koltukları, kahvenizi aldığınız da televizyon karşısında evinizde ki rahat koltuğunuzu aratmamalı. Özel bir konuttaki konuk odalarına benzer şekilde, otel konuk odaları da davetkar, rahat bir inziva yeri olmalı ve konaklamanızı olabildiğince keyifli hale getirmeyi amaçlamalıdır. Odalar, büyük pencereler, lüks banyo malzemeleri ve ultra yumuşak yataklar, rahat koltuklar gibi şeylerle konforlu bir ortam hedeflenmelidir. İyi bir otel odası iç mekanı, konukları yerleşmeye ve bir süre kalmaya teşvik etmelidir. Konuklar eve dönmek için can atmamalıdır. Yuva hissi veren bir otel arıyorsanız o halde odaları ve otelin genel dekorasyonunu incelerken gösterişi ve zengin bir görünümü değil rahat ve modern mobilya tasarımlarını ön planda tutmalısınız. Kullanışlı aksesuar ve dekorasyon unsurlarını da elbette… Örneğin kalın perdelerin istediğinizde güneşi tamamen kesebilecek koyulukta olması çok önemli bir özellik. Ya da, yatağınızın konforlu olması tek başına yeterli değil, rahat ve iç açıcı koltukların da odada olması fark ettirir.

Renk paleti

İstenilen atmosferi elde etmek için otel misafir odalarında bir renk paletine bağlı kalınmalıdır. Otel odanız çok sayıda gevrek beyaz veya doğal ahşap özelliklerine sahip minimalist bir dekora sahipse, küçük bir renk sıçraması diğerlerinin üzerinde öne çıkması için gereken şey olabilir. Koyu kırmızılar, yanık portakallar ve erikler gibi sıcak renkler rahat bir ortam sağlar ve romantik süitler için de mükemmeldir. Soluk maviler ve nane yeşili gibi daha soğuk tonlar, zen, meditatif bir havayı vurgular ve konukların rahatlamasına ve nefes almasına yardımcı olabilir.

Doku

Mükemmel otel misafir odasını tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer unsur da dokudur. Birçok otel, yüksek sesli desenleri ve duvar kağıdını atlıyor. Bunun yerine doku patlamalarıyla basit bir renk paleti kullanılabilir. Ahşap yatak başlıklarını, kalın örgü battaniyeleri, deri aşk koltuklarını, hasır mobilya  aksanlarını veya modern yumuşak kumaşlı koltukları düşünün.

Oturma

Banklar, rahat sandalyeler ve kullanışlı bir çalışma masası da otel odası ihtiyaçlarıdır. Verimli bir çalışma alanı oluşturmak için, bir dizüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlar için yeterince büyük bir masanızın yanı sıra rahat bir otel odası koltuğu, telefon ve birçok priz imkanının olduğundan emin olunmalıdır.

Özelleştirme ve Uyarlanabilirlik

Lüks otel mobilyalarının otel tasarımlarınıza göre özelleştirilmesi gerekir. Hazır mobilya araştırılabilir. Şanslıysak, otel odası tasarımlarına benzer veya uyumlu bir mobilya takımına sahip olabiliriz. Ama bu her zaman olmaz. Çünkü otel tasarımı belirli bir boyut ve görünüm içermektedir. Sonuç olarak, anlık seçenekler bir karmaşa oluşabilir. Özel mobilyalar, belirli odalara sürekli olarak uyarlanabilir. Aslında iş planında o kadar çok otel odası var ki, bu nedenle odaların nasıl döşeneceğini düşünmek için zaman kaybetmemeliyiz. Kişiye özel mobilyalar odaya sabitlendiğinde yerel olarak şekiller oluşturulur ve daha göze çarpıcı bir uyum ve tasarım elde edilir.

Bir Otel Odası Düzeni Nasıl Tasarlanır ?
Yasal gereklilikleri göz önünde bulundurun.

Tüm erişilebilirlik yönergelerinin yanı sıra sağlık ve güvenlik düzenlemelerine uyun. Bunlar aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • Elektrikli cihazların duman alarmlarına göre yerleşimi
  • Perdelenmemiş ancak hareketli pencerelere göre yatak yerleşimleri
  • Konuk numarasına göre yerleşim.

Boşluklara dikkat edin.

Eşyalar ve mobilyalar arasındaki boşluklar, odanın büyüklüğü kadar önemlidir. Başucu masaları ile şilteler veya banyo aynaları arasındaki boşluk ve makyaj masasının kenarı gibi ayrıntılar, misafirin konfor duygusunu hissettirir veya kırabilir. Bu ölçümler kapalıysa otel misafirleri bir şeylerin eksik olduğunu hissedebilir. Bu huzursuzluk duygusu, boyutlandırmayı santimetreye kadar doğru bir şekilde elde etmek için oda düzeni araçları kullanılarak önlenebilir.

Alanları belirleyin.

Mevcut alan miktarına bağlı olarak, otel odası düzeninin uyuma, yemek yeme, hazırlanma ve çalışmaya ayrılmış bölümleri olmalıdır. Mümkünse, otel odası düzeninizi oluştururken bu bölgeleri farklılaştırın. Toplam ayırma basitçe mümkün değilse, hangi birincil alanların çakışan ihtiyaçlara hizmet ettiğini düşünün. Örneğin, bir masa alanı, daha küçük odalarda mini mutfak ve yemek alanı olarak ikiye katlanabilir.

Şık ve rahat otel odası koltukları örneklerine bir göz atın.

Otel Odası Koltuk - 1

Otel Odası Koltukları – 1

Bu tip sandalye, iki kişinin birlikte oturması için yeterli alan sağlar. Modern görünüm, klasik görünüm veya vintage görünüm gibi tüm stillerde gelir. Bu arada, farklı konfor seviyeleri getirmek için farklı malzemeler mevcuttur. Normalde deri ve kumaş malzemeler yaygın olarak görülür.

Otel Odası Koltukları - 2

Otel Odası Koltukları – 2

Otel tarzınızı ifade etmenin ve misafirleriniz için ilave konforlu koltuklar getirmenin en iyi yollarından biridir. Ultra konforlu koltuk ve ikili koltuktan farklı olarak, bu tip koltuk sadece bir kişinin oturması için uygundur. Bu arada, ofistim de her türlü stil mevcuttur.

Misafir odaları için

Normalde konuk odalarında, alanlarına göre seçilebilecek farklı sandalyeler bulunur. Lüks süit oda, geniş alanı ve yeterli kapasitesi nedeniyle, koltuk, koltuk, yatar veya aksan koltuk gibi sayısız seçeneğe sahip olabilir. Bu normal misafir odaları için, sınırlı alanı küçük tipte sandalyeler gerektirir, bu nedenle ultra konforlu koltukların içine yerleştirilmesi akıllıca değildir. Sonuç olarak aksan koltuk, berjer, terlik koltuk, sandalye ve bir buçuk, klismos koltuk idealdir.