Blog

Otel Mobilya

Otel mobilya, otellerde tercih edilen ve müşterilerin çok daha konforlu bir şekilde konaklamasını sağlayan mobilya türleridir. Konukların konforunu sağlayan, depolama çözümleri sunan otel mobilyaları; son derece zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Bu sayede konukların talepleri en iyi şekilde karşılanabilir. Ayrıca otel mobilyaları estetik ve zarif dokunuşlarla tasarlandıkları için yenilikçi kullanıma imkan tanır.

Otel Mobilyaları Nelerdir?

Otel mobilyalarının kapsamına giren mobilyaların sayısı oldukça fazladır. Bunun temel nedeni otellerin kompleks işletmeler olmasıdır. Otel odalarında, lobide ve otelin açık alanları ile restoranlarında başta olmak üzere birçok mobilyaya ihtiyaç duyulur. Bu mobilyalardan bazıları genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Ergonomik yataklar
 • Çalışma masası ve sandalyeler
 • Komodinler
 • Televizyon üniteleri
 • Aynalar
 • Banyo dolapları
 • Minibar

Belirtilen mobilyaların her biri farklı özelliklere sahiptir.

Ergonomik Yataklar

Otel odalarında kullanılan ergonomik yataklar, yatak odalarının vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alır. Yatakların kalitesi misafirlerin memnuniyetini belirlediği için genellikle otel odalarında ergonomik tasarıma sahip ve kaliteli yataklar tercih edilir.

Çalışma Masası ve Sandalyeler

Çalışma masası ve sandalyeler otel mobilya kapsamında değerlendirilen mobilyalar arasında yer alır. Otel konaklamasını iş seyahatinde tercih eden kişiler için son derece önemli olan çalışma masası ve sandalyeler, konaklama sırasında misafirlerin etkili bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur. Otel odalarının dekorasyonuna uygun şekilde tasarlanan çalışma masası ve sandalyeler, genellikle kompakt bir tasarıma sahiptir.

Komodinler

Yatakların genellikle her iki yanında kullanılan komodinler, misafirlerin eşyalarını muhafaza etmesini sağlayacak şekilde tasarlanır. Çekmeceli tasarımlarıyla komodinler hem işlevsel bir şekilde kullanılır hem de estetik tasarımlarıyla otel odalarının eşsiz bir görünüm elde etmesini sağlar. Bu nedenle otel mobilya dahilinde değerlendirilen komodinler, yenilikçi bir kullanım sağlayacak şekilde tasarlanır.

Televizyon Ünitesi

Otel odalarının büyük bir kısmında televizyon bulunduğundan televizyonun eşsiz bir şekilde konumlandırılabilmesi için televizyon üniteleri tercih edilir. Televizyon üniteleri otel odasının çok daha düzenli bir görünüm kazanmasını sağlar. Bu nedenle otel odalarının dekorasyonuyla son derece uyumlu bir şekilde tasarlanır.

Aynalar

Otel mobilya ürünleri arasında yer alan aynalar, misafirlerin hazırlanma süreçlerine katkıda bulunur. Odanın içinde boydan ayna bulunur. Banyo kısmında ise mini bir ayna yer alır. Bu nedenle hem boydan ayna tasarlanır hem de minimalize edilmiş aynaların tasarımı gerçekleştirilir.

Banyo Dolapları

Misafirlerin eşyalarını pratik bir şekilde muhafaza etmesini sağlayan banyo dolapları, işlevsel kullanıma uygun şekilde tasarlanır. Hem raf hem de askı kısmı bulunduğundan farklı türdeki eşyaların muhafaza edilmesi mümkündür.

Minibar

Su ve gazlı içeceklerin muhafazasını sağlayan minibar, genellikle televizyon altındaki dolapların içerisine entegre edilir. Böylelikle otel odasının dekorasyonu ile uyumlu olacak şekilde kullanılır.

Otel Mobilyalarının Özellikleri Nelerdir?

Otel mobilyalarının sahip olduğu birçok özellik bulunmakta olup bu özellikler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlandıkları için uzun süreli kullanımlara imkan tanır.
 • Çok amaçlı bir kullanım için özel olarak tasarlanır.
 • Misafirlere benzersiz bir deneyim sunulabilmesi için şık ve zarif tasarımlara sahiptir.
 • Misafirlerin konforlu bir şekilde konaklamaları için ergonomik tasarıma sahip mobilyaların üretimi gerçekleştirilir.

Otel mobilyalarının her bir özelliği, mobilyaların avantajlı bir şekilde kullanılmalarına da imkan tanır.

Ofistim ile Ofis Mobilyalarında Kalite ve Şıklık Bir Arada

Ofistim, otel mobilya ürünlerinde kalite ve şıklığı bir araya getirir. Yenilikçi bir şekilde tasarlanan ve kaliteli malzemeler sayesinde uzun süreli kullanıma izin veren otel mobilyalarını Ofistim ayrıcalıklarıyla satın alabilirsiniz. Ergonomik ve şık tasarımlı ürünler sayesinde misafirlerinize unutamayacakları bir konaklama deneyimi yaşatabilir, kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

BUTİK OTEL MOBİLYALARI