Blog

Ofis Dosya Dolabı

Ofis dosya dolabı, farklı malzemeler kullanılarak tasarlanan ve iş yerleri için önemli olan evrakların muhafaza edilmesini sağlayan dolap modelleridir. Dosya dolapları genellikle çok daha dayanıklı olduğu için çelik kullanılarak tasarlanır. Müşteri gereksinimlerine göre tasarlanan dosya dolapları, farklı model seçeneklerine sahiptir. Böyle zengin ürün çeşitliliği arasından tercihte bulunulabilir.

Ofis Dosya Dolabı Nedir, Nasıl Tasarlanır?

Çoğunlukla belge ve dosyaların güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan ofis dosya dolabı, ofis mobilyaları arasında yer alır. Metal, ahşap başta olmak üzere çeşitli malzemeler kullanılarak titizlikle tasarlanır. İşlevsel ürünler arasında yer alan dosya dolapları, belgelerin muhafazasını sağlayabildiği gibi belgelere gerektiği zaman kısa sürede ulaşılmasına da katkıda bulunur. İş yerleri ve ofis ortamları için son derece önemli olan bu tür ürünlerin tasarımında titizlikle hareket edilir. Bunun temel nedeni, dosya dolabının uzun süreli kullanılmasının gerekmesidir.

Ofis Dosya Dolabı Tasarımında Öne Çıkan Özellikler Nelerdir?

Ofis dosya dolabı tasarlanırken birçok husus ön plana çıkar. Bu hususları genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • Müşteri taleplerine göre farklı boyutlarda tasarlanır. 100’lük dosya dolabı, 130’luk dosya dolabı ve 198’lik dosya dolabı olmak üzere farklı türde modeller mevcuttur.
 • Şık ve zarif detaylarla hareketlilik kazanır. Bu nedenle ofis alanlarının dekorasyonuna uygun şekilde tasarlanır.
 • Kullanılan malzemeler farklılık gösterebilir. Genellikle tasarımda çelik tercih edilir. Bunun temel nedeni, çeliğin oldukça dayanıklı bir malzeme olmasıdır. Ayrıca ahşap ve plastik gibi malzemelerin de tercih edildiği görülür.
 • Dosya dolaplarının tasarımında çoğunlukla çekmece tercih edilir. Çekmeceli dosya dolaplarında belge ve dosyaların muhafazası çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Ofis dolaplarında belgelerin güvenli bir şekilde saklanması gerekir. Bu nedenle çoğunlukla kilit sistemi mevcuttur.
 • Müşteri taleplerine göre dosya dolabının tasarımında tekerlek detayına yer verilebilir. Böylelikle dolabın taşınması kolaylaşır.

Belirtilen özelliklerin her biri, dosya dolaplarının tasarımında ön plana çıkan unsurlar arasında yer alır.

Ofis Dosya Dolabının Avantajları Nelerdir?

Zengin model çeşitliliğine sahip olan ofis dosya dolabı, birçok avantajı bünyesinde barındırır. Bu avantajlar genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Kolaylıkla monte edilebilecek bir tasarıma sahiptir. Böylelikle kullanıcılar, dosya dolaplarının montajını herhangi bir uzmana gerek duymadan gerçekleştirebilir.
 • Dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlandıkları için dosya dolabı maliyetinin minimalize edilmesini sağlar.
 • Ofis ve iş yerlerinin dekorasyonuna uygun bir şekilde tasarlanmaları, şık ve zarif bir kullanım elde edilmesine katkıda bulunur.
 • Tasarımda tercih edilen kilit sistemi sayesinde dosyaların güvenli şekilde muhafaza edilmesini sağlar.

Her bir avantaj sayesinde dosya dolaplarının etkili bir şekilde kullanımı olanaklıdır.

Ofis Dosya Dolaplarının Fiyatları Nelerdir?

Belge yönetimi ve ofis düzeni açısından son derece önemli bir yere sahip olan ofis dosya dolabı fiyatları çeşitli unsurlara göre değişiklik gösterir. Bu unsurlar arasında;

 • Boyut ve kapasite
 • Tercih edilen malzeme
 • Renk ve tasarım
 • Ek talepler yer alır.

Bu ve bunun gibi unsurların her biri, ofis dolaplarının fiyatlarını doğrudan etkiler. Bu nedenle fiyatlarda değişiklikler meydana gelebilir.

Ofistim ile Kaliteli, Yenilikçi ve Estetik Ofis Dosya Dolapları

Kaliteli, yenilikçi ve estetik ofis dosya dolabı üretiminde bulunan Ofistim; çok özel fiyatlarla eşsiz ürünlerin satın almasını sağlar. Siz de ofis ya da iş yerleriniz için en uygun dosya dolabına Ofistim avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra özel ölçülerde dosya dolabının üretilmesini istiyorsanız, talebinizi iletebilir; tam da istediğiniz gibi bir ürüne avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

ARŞİV DOLABI GÖZAT