Blog

Litvanya Otel Mobilya Üreticileri

Litvanya otel mobilya üreticileri genel olarak otellere müşteri çekme amacıyla tasarım yapar. Otellerde çok çeşitli mobilya tercihi yapılır. Gerek lobi olsun gerek odalar olsun farklı mobilya tasarımlarından yararlanılır. Her birinin birbiriyle uyumlu olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda müşterilerin kendini rahat hissetmesi de önemli faktörlerden bir diğeridir. Otel mobilyası üretiminde otel sahibinin isteğine göre de yapılır.

Litvanya Otel Mobilya Üreticileri

Otel Mobilyaları

Lüks dekorasyon projelerinde ve klasik mobilya tasarımlarında sadece dış görünüş değil kalite de önemlidir. Oteller genel anlamda mobilya desteğine en çok ihtiyaç duydukları işletmelerden biridir. Özellikle tüm odaların belirli mobilyalar ile doldurmak çok önemlidir. Litvanya otel mobilya üreticileri sayesinde otel odalarının doldurulması otellerin konforu me müşteri memnuniyetleri için oldukça önemlidir. Otel odalarından daha çok kullanılan otel lobisi ve yemek alanları da bir o kadar önemlidir. Otel lobisi müşterilerin ilk görüş alanına giren yerlerdir. Otel lobisi ne kadar lüks ve kaliteli duruyorsa odaların da öyle olduğu müşteriler tarafından düşünülür. Bu nedenle otel lobisinde kullanılan mobilyalar kaliteli ve lüks olmalıdır.

Litvanya Otel Mobilya Üreticileri Mobilya Çeşidi

Otel odası mobilyaları genel olarak odların büyüklüğüne göre ve odalarda tercih edilen konsepte göre yapılmaktadır. Aynı zamanda otellerin yıldızına göre de mobilyalarda değişiklikler görülür. Örneğin 5 yıldızlı olan bir otelin süit odası ile 3 yıldızlı bir butik odasının otel odası aynı konforda olmaz. Baza, başlık ve yataklar genel anlamda her türlü otelde bulunmaktadır. Bununla birlikte sandalyeler, koltuklar ya da televizyon sehpası gibi farklı oda mobilyaları de otel odalarında tercih edilmektedir. Litvanya otel mobilya üreticileri bunlara yönelik olarak mobilya üretimini sağlar. Lüks ve yüksek yıldıza sahip olan otel odalarında klima, mini buzdolabı gibi ev eşyaları da bulunmaktadır.

Otel Odalarında Konfor

Lüks olarak adlandırılan otellerde konforlu mobilyalar, güzel aydınlatmalar ve özel masalar bulunmaktadır. Bununla birlikte odanın türü ya da otelin yıldız sayısı da fark etmeksizin otelde bulunan mobilyaların kullanışlı, dayanıklı olması da oldukça önemlidir. Aksi takdirde otele gelen müşteriler bu durumdan yeterince memnun olmaz. Bu da otelin müşteri akışını büyük oranda etkiler. Bir otelde önemli olan konaklama olduğu için otel sahipleri mobilyalar konusunda bu duruma çok dikkat etmelidir.

Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Mobilya Kullanımı

Otel odalarında aslında otel ilk açıldığından sonra uzun süreli olarak mobilya değişikliği yapılmaz. Bu nedenle tercih edilen mobilyaların dayanıklı olması oldukça önemlidir. Her gün binlerce insan otellerde bulunan farklı odalarda konaklar. Buna yönelik olarak kişiler genelde otel odalarında mobilyalara karşı çok da hassas olmayabilir. Bu gibi sorunlarda mobilyalarda parçalanma, aşınma gibi sorunlar gözlemlenir. Mobilya kullanılabilir halde bile olsa mobilya üzerinde görülen aşınmalar gelen müşteriler için oldukça olumsuzdur. Bu gibi durumlar yüzünden müşteriler o oteli yeniden tercih etmeyebilir. Bu nedenle Litvanya otel mobilya üreticileri kaliteli mobilya malzemesi tercih eder. Aksi takdirde sonradan sürekli olarak mobilya değişimi yapmak otelin bütçesini olumsuz etkiler.

Litvanya Otel Mobilya Üreticileri Tasarımları

Konaklama için tercih edilen otellerde müşterilerin karar verme kriterlerinde mobilyalar bulunur. Şu an her türlü otel internet ortamında sunulmaktadır. İnternette ise hizmetten önce mobilyaların videosu ve fotoğrafı çekilir. Her ne kadar otellerde hizmet önemli olsa da müşteriler ilk olarak mobilyaların kalitesine dikkat eder. Bu nedenle otel odalarının mobilya tasarımları da iyi tercih edilmelidir. Müşteriler gördükleri fotoğraftan mobilyaların kalitesinden ya da rahatından çok onların tasarımlarıyla ilgilenir. Litvanya otel mobilya üreticileri bir mobilyanın tasarımı ne kadar lüksü yansıtıyorsa otelin verdiği hizmetin de o kadar lüks olacağını düşünürler.

Litvanya Otel Mobilya Üreticileri Kalitesi

İlk görüş ilk defa gelen müşterileri çekmek için tasarım ve rengin ne kadar önemli olduğu belirtilmiştir. Müşterinin devamlı olması için ya da başka kişilere de önerebilmek için dikkat edilmesi gereken diğer faktör de mobilyaların ne kadar kullanışlı olduğudur. Eğer mobilyalar kullanışlı olursa, rahatsa ve kişilere uyku esnasında kendini rahat hissederse otelde daha uzun süre kalmayı tercih eder. Aynı zamanda çevresine de önerir. Pek çok otelin internet sitesi olduğu için otel hakkında yapılan yorumlar da buna yönelik olarak olumlu olur. Bu da otel sahibi için oldukça olumlu bir durumdur. Eğer tam tersi olarak bakılırsa mobilyalar rahat değil ve konforu yoksa bu durumda müşteriler bir daha o oteli tercih etmeyecektir. Bu nedenle otel sahibi mobilya tercih ederken çok dikkat etmelidir.

Mobilya Üretimi İçin Gerekenler

Litvanya otel mobilya üreticileri otellerin lobisinde, odalarında ve yemek alanlarında tercih edilen pek çok mobilya ahşap olarak tercih eder. Çünkü ahşap mobilyalar çok daha dayanıklı olduğu için uzun süreli olarak tercih edilmektedir. Banyo gibi alanlarda çok fazla suya maruz kalan mobilyaların daha fazla kaliteli olması gerekir. Ahşap mobilyaların üzerine kullanılan kaplamalar ile çok daha uzun süreli olarak kullanım sağlanır. Mobilya üretimi için ceviz, meşe gibi dayanıklı ağaçlar kullanılır.

Mobilya Üretiminde Olan ve Çizim

Mobilyalar üretilmeden önce planı ve çizimi yapılır. Özellikle ahşap mobilyalar uzun süre boyunca kullanılan mobilya türleridir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan ahşap malzemesi dijitalleşen hayata ayak uyduran estetik tasarımlar ile farklılaşır. Genel olarak otelin büyüklüğüne göre ve müşteri kitlesine göre tasarlansa da insanların beğenebileceği tasarımlar belirlenir. İstendiği takdirde otel sahibinin belirttiği tasarımlara göre de tercih edilebilir. Litvanya otel mobilya üreticileri otel sahibinin herhangi bir tasarım fikri yoksa otelin bulunduğu konuma göre bir tasarım yapılır.

Mobilyada Konumun Önemi

Türkiye çapında bakılırsa eğer doğu bölgelerde yapılan oteller ile batı bölgelerinde yapılan oteller birbirinden çok farklıdır. Doğu bölgesinde tasarlanan otel odaları ve mobilyalar daha çok bu yöreye ait olan tasarımlar ile yapılır. Daha otantik tasarımlar tercih edilir. Batı bölgesinde ise daha çok tatile yönelik olarak tasarımlar tercih edilir. Bu da aslında sadece şehir içerisinde yaşayanlar için değil farklı bölgelerden gezmeye ya da iş için gelen kişileri etkiler. Kişiler gezip görmek istedikleri bu bölgelerde otelinin de gezdiği bölgeyi yansıtmasını ister. Mobilyaların da buna göre tasarlanmış olması önemlidir. Bu durum sadece Türkiye için değil aynı zamanda dünya çapında da uygulanan bir müşteri çekme yöntemidir. Litvanya otel mobilya üreticileri otelin nerede ve hangi bölgede yapılacağına yönelik olarak bir tasarım hazırlar. Buna yönelik olarak en kaliteli ve dayanıklı mobilya malzemeleri tercih edilir. Gerek mobilyanın iskeleti olsun gerek mobilyanın kumaşları olsun gerekse mobilyada kullanılan malzemeler olsun kaliteli kullanılmalıdır. Aksi takdirde kullanılan malzemeler yüzünden mobilyaların kullanımı daha az süreli olur. Ekonomik açıdan olumsuz bir problemdir.

Otel Odası Tasarımı

Litvanya otel mobilya üreticileri tarafından tercih edilen Ofistim otel odası tasarımı konusunda müşteri çekmeye yardımcı olduğunu bildiği için yaptıkları dizaynı da buna yönelik olarak yapar. Müşterilerin hangi desen ve hangi renkleri tercih ettiği de oldukça önemlidir. Bu konuda araştırma yağan Ofistim personelleri yapılan bu araştırmalara yönelik olarak mobilya tasarımını yapar. Özellikle bazı renkler çekici ve huzur verici olur. Otel odalarında güvenlik de oldukça önemlidir. Güvenli renk ve desenler kullanılarak da müşteri artışı sağlanabilir.