Blog

Hırvatistan Otel Mobilya Üreticileri 

Hırvatistan otel mobilya üreticileri  ciddi bir tasarım ve uygulama aşamasından sonra özel üretim mobilya modelleri oluşturmaktadır. Dolayısıyla dekorasyon ve iç mimari anlamında her adımda teknik yeterlilik gerekmekte, proje teslim süreçleri önem kazanır.

Hırvatistan Otel Mobilya Üreticileri 

Hırvatistan Otel Mobilya Üreticileri Neler Üretiyor?

Mobilya modelleri açısından ne üretildiği konusu önemlidir. Otellere özel mobilyalarla evlere özel mobilyalar arasında farklar olabilir. Bununla birlikte yaşamın pratik açıdan daha uygun hale gelmesi için mobilyalar çok önemlidir. Ayriyeten, bir ihtiyacın karşılanması gerekir. Hangi ürün varsa o ürünün karşılanması için amaca yönelik bir üretim söz konusudur.

  • Koltuk takımları
  • Yatak bazaları
  • Masa sandalye takımı
  • Televizyon ünitesi
  • Çalışma masası
  • Komodin

Yemek masası takımları vs. Hırvatistan otel mobilya üreticileri ürün listesi uzatılabilir. Otel içerisindeki ihtiyaç duyulan ürünler değişmektedir. Her otelin konsepti farklı olacağından ürünlerin detayları değişecektir. Aynı zamanda fiyatları da değişecektir. Tasarım, sayı ve malzemeler öncelikli belirleyicilerdir.

Hırvatistan Otel Mobilya Üreticileri  Fiyatları Nasıl Hazırlar?

Mobilya modelleri fiyatları belirleyen Hırvatistan otel mobilya üreticileri ne tür kriterlere göre bunu sağlamaktadır? Soru birçok konuyla yakından alakalı olduğundan çeşitli açılardan değerlendirilmelidir.

1-) Mobilya Çeşidi Ham Maddesi

Mobilya çeşitleri ön hazırlık aşamasında fiyat taslağı belli olabilir. Mobilya malzemesi hangisinden olacak seçilir. Malzemelerin özelliklerine göre birim fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Ayrıca dayanıklılık, kullanım senesi gibi ayrıntılarla da önem kazanmaktadır. Ceviz ağaçları en dayanıklı mobilya malzemelerinden biridir. Ham madde açısından seçeneklere göre görüşmeler tamamlanır.

2-) Mobilya Modelleri Kaç Tane Olacak?

Mobilya modelleri bir tasarımdan kaç tane olacak sorusunun yanıtı aranır. Bir otel için tek modelden istenen talepler farklı olabilmektedir. Toplamda alınacak fiyat sonucu da önem kazanmaktadır. 40 odalı bir otelde ürün başı hesaplama olarak ürün fiyatı çarpılır.

3-) Otel Mobilyası Gönderim Yeri?

Hırvatistan otel mobilya üreticileri ardından gönderim adresi önemli bir konudur. Ulaşım fiyatlandırması genel hesaplamalara eklenecektir. Malzeme çokluğu araç büyüklüğü, yurt içi yurt dışı gönderimler ulaşım fiyatına etki etmektedir. Türkiye’den Hırvatistan’a otel mobilyası gönderilecekse yurt içindeki fiyata göre farklı olabilir.

4-) Toplu Alım Kampanyası Durumu

Mobilya alırken otellerde genellikle toplu alımlar olduğu için kampanya da mümkündür. Tek bir mobilya takımı almak ve 50 tane birden almak aynı olmayacaktır.

Hırvatistan Otel Mobilya Üreticileri Nasıl İmalat Yapıyor?

Mobilyaların üretim aşamaları sıralandığında onu aşkın bir sonuç bulmak mümkündür. Mobilya üretimi profesyonellik isteyen bir süreçtir. İmalat aşamalarının doğru tamamlanması ve alıcılara ulaşması önemlidir.

1-) Mobilyaların Özelliklerini Belirleme

Otellere özel yapılacak mobilyaların kullanılacakları alanlar belirlenir.  Mobilyanın ağırlığı, boyutları, renk planlaması yapılır. Esneklik hesaplaması da özellik belirleme aşamasına dahil edilebilir. Koltuk takımlarının ağırlık aldıklarında ne kadar esnedikleri önemlidir. Esneyen dayanıklı mobilyalar uzun yıllar kullanıma daha çok elverişlidir.

2-) Mobilya Modelleri Tasarımı Hazırlamak

Otelin bir bölümündeki mobilyaların şekillerinin belirlenmesi ve çizilmesi kritik aşamadır. Tasarım aşaması uygulama aşamasının en temel kısmıdır. Tasarım bölümünde üretim süreci nasıl olacak genel taslak çizilir. Mobilya malzemesinden de önce ne yapılacaksa karar verilmiş olur. Mobilya modelleri tasarımı olmazsa Hırvatistan otel mobilya üreticileri  de başarısız sonuçlar alır. Talep eden otel yetkililerinin bu konudaki fikri de mutlaka alınmalıdır.

3-) Mobilya Tasarım Üzerine Bilgileri Yazmak

Otel mobilya malzemesi boyutu vs. belirlenince şekiller üzerine ölçüler vs. yazılmalıdır. Referans ölçülerle birlikte her parçanın ölçümleri sorunsuz tamamlanmalıdır. Aksi halde imalat sürecinde aksamalar yaşanabilecektir. Konaklama üzerine hizmet veren otellerde mobilyaların gecikmesi müşteri memnuniyetsizliği olur.

4-) Otel Mobilya Modelleri Teknik Resminin Çizilmesi

Otel mobilya üreticileri  teknik resim çizerek imalat sürecini sürdürmektedir. Mobilyaların hangi kısımlarında teknik resim çizileceği her parçayla alakalıdır. Mobilyanın her parçasındaki teknik çizim ayrıntıları tamamlanmış olmalıdır. Resmi bir çalışma olması bakımından mobilya teknik resim çizimi kurumsallık sağlayacaktır. Bilgisayar ortamında teknik çizimler etkili sonuçlar verecektir. Gereken durumlarda elle çizimler de yapılabilmektedir.

5-) Hangi Mobilya Parçaları Kesilecek?

Mobilya parçalarının kesimi konusunda planlama yapılır. Kabataslak boyutlar ve gerçek boyutlara göre yapılacak kesimler ince işçilik istemektedir. İkinci aşamada ince hesaplamalar ve makinelerle kesim tamamlanır. Hırvatistan otel mobilya üreticileri kesim aşamasında çerçeve de belirlemiş olacaktır. Planlama süreci bakımından kesim işlemleri son derece önemlidir. Büyük parçaların kesimi ve küçük parçaların kesimi makinelere göre değişmektedir.  Detayların belirlenmesi bakımından makine özellikleri de farklı şekilde sürecektir.

6-)  Mobilya Modelleri Yapıştırma Aşaması

Otel mobilyası imalatı esnasında kenar masiflerinin yapıştırılması levha bütünlüğünü sağlayacaktır. Parçaların bütünleştirildiği bu aşamada kaplamalar da yapılmaktadır. Yüzeyleri kaplanan parçalar isimlerine göre oluşturulmaktadır. Levhaların kaplamasında kullanılacak malzemeler otel müşterisine sunulmaktadır. Hırvatistan otel mobilya üreticileri karar vererek en uygun kaplamaları bulabilir. Renk ve diğer imalat konularında fikir alışverişi temel bir gereksinimdir.

7-) Kaba Ölçüleri Gerçek Ölçülere Çevirmek

Mobilya imalatında kaba ölçülerin tam olarak gerçeğe çevrildiği aşama sonuca yaklaşmak demektir.  Ölçüler önceden belirlendiğinden pürüzler giderilmiş olacaktır.

😎  Levha Birleşme Yerlerinde Düzenleme

Mobilyalarda kesilen ve zımparalanan alanlar birleştirilir. Bu alanlardaki düzenlemeler deliklerde, çıkıntılarda vs. olacaktır. İşlemin yapılmasındaki amaç, bölümlerin birbirine uydurulmasıdır.

9-) Çekmecelerin Yerleştirilmesi

Mobilya modellerinde son aşamalara doğru çekmece gibi parçaların düzenlemesi yapılmaktadır. Monte edilen çekmeceler birleştirildikten sonra kontrolleri yapılır.

10-) Zımparalama Aşaması

Otel mobilya modelleri görsel açıdan özenle hazırlanmalıdır. Tüm mobilyalarda olduğu gibi zımparalama aşaması en önemli kısımlardan biridir. Parçalar birleştiğinde yüzeydeki pürüzler kesinlikle giderilmelidir. Parçaların zımparalanmaması halinde çalışmasında sorun olacaktır. Mobilyanın işlevsel açıdan özelliklerini etkileyen bir durum zımparadır. Örneğin çekmecenin kayarak girip çıkıyor olması gerekir.

11-) Otel Mobilyalarına Vernik Atılması

Pürüzlü görünümün giderilmesinde vernik aşaması en önemli kısımlardan biridir. Mobilyanın parlak ve sorunsuz görünmesini sağlar. Hırvatistan otel mobilya üreticileri vernik aşamasında titizlikle kontroller yapacaktır. Vernik ile mobilya modellerinin dayanıklılığı artırılmış olur. Uzun seneler mobilyaların pürüzsüz kullanımı bu şekilde sağlanır. Vernik isteğe göre yenilenen bir işlemdir. Cila vernik uygulamasında doğru ayarlama yapılması renk değişimi açısından önemlidir.

12-) Mobilya Modelleri Paketleme

Gönderim aşamasına gelmeden önce paketleme süreci tamamlanmaktadır. Koltuk takımları, yatak odası takımları, dolaplar amaca uygun şekilde paketlenmelidir. Koruyucu paketler yapılırken ürünlere zarar gelmemesine önem verilir. Yeni bir ürünün zararını engelleyen önlemler alınarak hizmet süreci sorunsuz olacaktır.

Otel Mobilya Modelleri Nasıl Seçilir?

Otel mobilya modelleri seçerken kaç tane ve nasıl ürün isteniyorsa belirlenir. Otel odaları, lobi, mutfak bölümü, bahçe dinlenme alanları vs. yere göre seçim olur.  Doğru bir konsept olması bakımından marka çalışması yapmak avantaj sağlayacaktır. Otelin genel yapısına uygun renkler, marka desteği ürünler memnuniyet sağlar.

Otel dekorasyonu için mobilyalar en önemli kısımlardan biridir. Otelin ana malzemelerinden biri olarak mobilya seçimi her yer için aynı, benzer olmalıdır. Bütünsel olarak bakıldığında mobilya renk ve model geçişleri doğru sonucu vermelidir.

Otel mobilyası dayanıklı olmalıdır. Senelerce sorunsuz kullanım sağlamalı ve bütçe dostu olmalıdır. Yabancı kişilerin kullanacağı kriterini dikkate alarak yüksek kapasitede ürün seçimi olması gerekir.  Ofistim otel mobilya imalatına dair merak edilen tüm sorulara yanıt verecektir. Mobilya tasarımı için Hırvatistan otel mobilya üreticileri  Ofistim mağazasında cevap bulabilirsiniz.