Blog

Elektrikli Yatak

Elektrikli yatak

Elektrikli yatak, uzun süreli tedavi durumlarında hastanın konforlu bir şekilde yatışını mümkün kılan yatak modelleridir. Klasik yatak tasarımlarından çok daha fonksiyonel bir kullanım sunmaları, hastaların tedavilerinin çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Elektrik gücü ile çalışan elektrikli yatakların uzaktan kontrolü mümkündür. Zengin ürün çeşitliliğine sahip olan elektrikli yataklar, sağlık kuruluşlarında ve ev ortamında kullanılabilir.

Elektrikli Yatak Nedir?

Elektrikli yatak; sahip olduğu motor ile konforlu kullanımı mümkün kılan, hastaların sağlığını ön planda tutan ve çok özel tasarımları sayesinde uzun süreli kullanım sağlayan yatak modelleridir. Sahip olduğu özellikler sayesinde hastanın en doğru yatış pozisyonunu bulmasına yardımcı olur. Bir dizi motor ve kumanda sistemi ile çalışan bu tür yatak modelleri, farklı pozisyonlara uygun şekilde ayarlanabilir.

Elektrikli Yatak Özellikleri Nelerdir?

Elektrik sistemine sahip yatak modelleri, son derece yenilikçi özellikleri bünyesinde barındırır. İşlevsel kullanımı mümkün kılan elektrikli yatak özellikleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Baş ve ayak kısımları ayarlanabilir tasarıma sahiptir. Her iki kısım da yükseltilebilir ya da yüksekliği azaltılabilir. Bu özellik, hasta için uygun pozisyonun elde edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra ayarlanabilir baş ve ayak kısımları hasta bakıcıların bakım uygulamalarını çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirmesini mümkün kılar.
 • Ergonomik bir tasarıma sahip olan yatak modelleri, uzun süreli yatış nedeniyle ortaya çıkabilecek yaraların minimalize edilmesini sağlar.
 • Yan korkulukları bulunan yatak modelleri, hastaların güvenliğini sağlama konusunda son derece başarılıdır. Özellikle uyku sırasında hastanın düşmesini engelleyen bu özellik, acil durumlarda yatağın hızlı bir şekilde düşmesini engeller.
 • Çok özel şekilde tasarlanan yatak modelleri, çoğunlukla uzaktan kumanda sistemi ile çalışır. Böylelikle hasta yakınları ve hasta bakıcılar, yatak pozisyonunu kolay bir şekilde ayarlama şansı elde eder.

Uzun süreli hasta bakımının gerekli olduğu durumlarda yenilikçi bir kullanım sunan elektrikli yatak modelleri, aynı zamanda hastaların konforlu yatış gerçekleştirmesini sağlar.

Elektrikli Yataklar Nasıl Tasarlanır?

Elektrikli yataklar, hastaların güvenliği ve konforunu sağlamak durumunda olduğu için son derece titiz bir şekilde tasarlanmaları oldukça önemlidir. Bu tür yatakların tasarımında dikkat edilmesi gereken özellikler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Elektrikli motorlar, yatak modellerinin kolay ve zahmetsiz bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. Bu nedenle tasarım sırasında uygun motor sistemleri tercih edilmelidir.
 • Hasta yataklarında yükseklik hastanın gereksinimlerine uygun şekilde ayarlanabilir olmak durumundadır. Yüksekliğin ayarlanması, hastada bel ve sırt ağrılarının minimalize edilmesini sağlar.
 • Hasta yataklarının güvenli kullanımı öncelemiş olması oldukça önemlidir. Bu nedenle yatağın her iki yanında korkulukların bulunması gerekir.

Belirtilen unsurların her biri, elektrikli yatakların tasarımı sırasında ön plana çıkar.

Kaliteli Elektrikli Yatakların Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanan elektrikli yatak modelleri, birçok avantajı bünyesinde barındırır. Bu avantajlar genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Yatak ve baş kısımları hastanın ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde ayarlanabilir.
 • Uzaktan kumanda sistemi sayesinde kontrolün pratik bir şekilde yapılması olanaklıdır.
 • Hasta bakımını kolaylaştıran bir tasarıma sahiptir.
 • Ergonomik tasarıma sahip elektrikli yataklar, uzun süreli yatış nedeniyle oluşabilecek basınç yaralarının önlenmesini sağlar.

Hasta taleplerinin karşılanmasını mümkün kılan elektrikli yataklar, uzun süreli kullanıma destek olur.

Ofistim: Konforlu ve Fonksiyonel Elektrikli Yataklar

Zengin model çeşitliliğine sahip olan elektrikli yataklar, Ofistim ayrıcalıklarıyla sizlere sunuluyor. İhtiyaç duyduğunuz yatak modellerini çok özel fiyatlarla ve Ofistim ayrıcalıklarıyla satın alabilir, istediğiniz ürüne zahmetsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve yenilikçi hasta yataklarını satışa sunan Ofistim, konfor ve şıklığı bir araya getiriyor.